środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

31. Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową tuż, tuż...

2015-11-09 15:26:02 (ost. akt: 2015-11-10 13:05:39)
Grupa Nie Oni Jedni podczas 30. OSPY w 2014 roku

Grupa Nie Oni Jedni podczas 30. OSPY w 2014 roku

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Tegoroczna OSPA będzie trwała jeden dzień, ale za to jej przebieg będzie bardzo intensywny. Próby, koncert konkursowy, występ gwiazdy wieczoru - legendarnej Piwnicy pod Baranami i zaraz po nich ogłoszenie wyników i koncert laureatów. Bedzie zatem na co popatrzeć. Ostrołękę w tym roku reprezentował będzie Piotr Grzyb, któremu towarzyszyć będą Adam Wołosz i Arkadiusz Kuśmierczyk.

Dla widzów to będzie prawdziwe święto piosenki kabaretowej, wracającej do korzeni kabaretu, do scen kawiarnianych, salek klubowych, piwnic. Właśnie dlatego zaprosiliśmy na koncert całą Piwnicę pod Baranami. Trzydzieści kilka osób z workiem piosenek i duchem Piotra Skrzyneckiego. Nie zabraknie oczywiście skeczy, monologów satyrycznych i humoru. Ale głównym tematem Ospy jest piosenka, którą traktujemy opiekuńczo i z pietyzmem. Trochę to nas odróżnia od typowych imprez kabaretowych ale czyż nie jest ich wokół aż do przesytu? Każdy kanał telewizyjny ma swoje audycje kabaretowe, wszystkie większe miasta swoje festiwale kabaretowe, każda gmina na swoje święto organizuje kabareton. W Ostrołęce, na hali, w samym tylko listopadzie kilka tysięcy mieszkańców miasta obejrzy programy znanych kabaretów. Wszystkie one mają zabawne skecze ale piosenkę traktują ledwie marginalnie. A u nas jakby odwrotnie. Liczy się klimat, harmonia piosenki, subtelność żartu, smak. Postanowiliśmy skupić się na konkursie, na piosence i pokazać widzom to inne, trochę szlachetniejsze oblicze kabaretu. - czytamy na stronie OSPY.

Lista uczestników konkursu 31. OSPY:

ANNA MIŁEK z Kielc
PIOTR GRZYB z Ostrołęki
PIOTR KOSEWSKI z Sopotu
AGATA GAŁACH z Warszawy
MONIKA NOWOGRODZKA z Warszawy
TOMASZ SAWICKI I CHŁOPAKI z Opola
Grupa NIC WIELKIEGO z Warszawy
Zespół O'SKUBANI z Osuchowa
Kabaret 7 MINUT PO z Krakowa
Kabaret O TAK O z Białegostoku
Kabaret SOKRATIRON z Katowic

OSPA odbędzie się w sobotę 14 listopada w Ostrołęckim Centrum Kultury. Start godz. 18.00. Bilet na cały koncert to 80 zł. Impreze poprowadzi Tomasz Jachimek, a w jury zasiądą: Krzysztof Jaślar, Teresa Drozda, Jarosław Wasik, Barbara Melzer. Zapraszamy.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB