Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Do budżetu powiatu ostrołęckiego trafiło 10 mln zł

2015-11-13 21:47:14 (ost. akt: 2015-11-14 09:13:28)
Radni jednogłośnie podjęli wszystki uchwały

Radni jednogłośnie podjęli wszystki uchwały

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

XII sesja rady powiatu obfitowała w niespodzianki. Zapowiadane jeszcze niedawno spowolnienie inwestycji nie dojdzie raczej do skutku, bo powiat pozyskał dotację ze środków województwa mazowieckiego i zwiększył budżet o dodatkowe 10 milionów złotych, co pociągnęło za sobą szereg zmian w planowanych inwestycjach oraz wieloletniej prognozie finansowej na nadchodzące lata.

- Dzięki determinacji, nieustępliwości i ogromnej skuteczności działania pana starosty, udało się pozyskać środki na planowane prace przy inwestycji drogowej Olszewo-Borki – Nakły – Działyń – Skrzypek. Inwestycja ta była na liście rezerwowej. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję, że otrzymamy refundację środków na to zadanie i sięgnie ona wysokości 85 procent – mówiła podczas sesji Barbara Gocłowska, skarbnik powiatu.
Do budżetu powiatu trafia zatem 7mln 170 tys. zł na bieżący rok, z tego 5 mln 130 tys. zł zostanie zadysponowane na zmniejszenie deficytu, który z poziomu 8 mln 630 tys. zmiejszy sie do 3,5 mln zł. I na te kwotę powiat wyemituje obligacje. Natomiast 2 mln 40 tys. zł zostanie przekazane jako zwrot kosztów inwestycyjnych gminie Olszewo-Borki.

Sesja zaowocowała także zatwierdzenim pomocy finansowej dla gminy Rzekuń i Czerwin, na wsparcie tamtejszych Ochotniczych Straży Pożarnych. Wręczono także nagrody dla przodujących gmin – Myszyńca, Rzekunia i Troszyna, które zajęły wysokie miejsca w rankingu inwestycyjnym. Powiat pozyskał także dotacje na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W ramach tego podjęto kolejny etap przebudowy dróg Goworowo - Kamianka - Pomian, drogi Kamianka – Lipianka. Wprowadzono też do budżetu plany budowy skrótu do Warszawy czyli odcinka Ostrołęka-Wyszków. - Trzeba przyznać, że końcówka roku jest dla nas równie dobra jak początek. Fundusze pozyskaliśmy z różnych tytułów. Tempo przyjęliśmy nieco szalone, ale jesteśmy do inwestycji dobrze przygotowani – mówił zadowolony Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki.
[KZ]


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB