Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Stanisław Kałucki czytał dzieciom w "Szóstce"

2015-11-19 09:33:58 (ost. akt: 2015-11-20 21:10:14)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Na zaproszenie Jolanty Drabickiej, opiekuna szkolnej biblioteki, dzieci odwiedził ciekawy gość. Był to ostrołęcki poeta i baśniopisarz Stanisław Kałucki. Na spotkanie z poetą przyszły dzieci z klasy II c wraz z nauczycielem Małgorzatą Szarwacką. Dzieci zgromadziły się woków pana Stanisława, który wyjął swoje książki i zaczął czytać.

Uczniowie poznali wiersze z kilku tomików poety, m.in. ze zbioru pt. "Kurpianeczka" oraz "Słoneczna magia". Trzeba przyznać, że nie wszystkie wiersze pana Stanisława były łatwe i proste do zrozumienia. Szczególnie osobliwe mogły wydać się te, pisane w dialekcie kurpiowskim, ale jeśli ktoś pomyślał, że dzieci nie potrafiły sobie z tym poradzić, to jest w dużym błędzie. Bardzo chętnie opowiadały treść kurpiowskich wierszyków i zgadywały znaczenie poszczególnych słów. Przy pomocy pana Stanisława szybko rozszyfrowały o czym jest wiersz.

Wszystkie dzieci zasługuja na pochwałę, bo słuchały uważnie i brały czynny udział w spotkaniu. Dla najbardziej spostrzegawczych pan Stanisław miał nagrody w postaci swoich książek. I dzieci dobrze przygotowały się do spotkania. Wraz z panią nauczycielką własnoręcznie zrobiły piękne laurki, które wręczyły gościowi. To był na pewno ciekawy dzień, a może spotkanie z panem Stanisławem sprawi, że i dzieci postanowią same napisać wiersz lub baśń? Warto spróbować!Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB