Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Ewakuacja w ostrołęckiej komendzie policji

2015-11-25 18:31:15 (ost. akt: 2015-11-25 22:03:33)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

W siedzibie ostrołlęckich policjantów wybuchł ok godz. 10.00 pożar. W związku z zaistniała sytuacją kilkadziesiąt osób musiało byc z budynku ewakuowanych. Pożar został szybko opanowany dzięki systemowi ochrony pożarowej.

- Tuż przed godziną 10:00 w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce uruchomił się alarm. Jego przyczyną był pożar, który wybuchł w pomieszczeniach zajmowanych przez policjantów wydziału prewencji. Rozpoczęła się ewakuacja zagrożonych stref. Łącznie z komendy wyprowadzono kilkadziesiąt osób: policjantów, pracowników oraz interesantów. Wraz z pierwszym dźwiękiem uruchomił się także system ochrony pożarowej. Automatycznie windy zjechały na poziom zero, pootwierały się klapy oddymiające oraz odblokowały zamki magnetyczny ułatwiając tym samym drogę ucieczki. Ostatecznie po kilkunastu minutach własnymi środkami niebezpieczeństwo zażegnano.

Oczywiście powyższe zdarzenie związane było z obowiązkowymi ćwiczeniami, których celem jest właściwe przygotowanie się na ewentualne niebezpieczeństwo. Po ćwiczeniach odbyło się spotkanie, którego celem było omówienie krok po kroku symulacji pożaru. W ciągu roku policjanci ostrołęckiej komendy biorą udział w wielu ćwiczeniach. Są one realizowane zarówno na terenie komendy jak również z innymi podmiotami na terenie całego powiatu. Bardzo często ich elementem jest szybka ewakuacja budynków oraz zapewnienie bezpieczeństwa osób będących w pobliżu zagrożenia. Ich głównym celem jest doskonalenie procedur a tym samym właściwych reakcji na pojawiające się zagrożenia - poinformował podkom. Sylwester Marczak.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB