Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Na drogach powiatu zginęło w tym roku już 18 osób

2015-12-02 09:21:45 (ost. akt: 2015-12-03 10:30:12)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

W tym roku na drogach powiatu ostrołęckiego śmierć poniosło już 18 osób. Dwa razy więcej jak to było w roku 2014. Niestety ostatni weekend przyniósł dwie tragedie. Ofiar mogło być jednak znacznie więcej. Każdego z wypadków można było uniknąć.

Ostatnie miesiące opierały się na licznych działaniach prewencyjnych i profilaktycznych realizowanych przez policjantów ostrołęckiej komendy. Działania policjantów były wspierane przez liczne podmioty. Mowa m.in. o samorządach, spółdzielniach, stowarzyszeniach i w końcu mediach, które aktywnie informowały o tragediach, zagrożeniach i metodach uniknięcia „najgorszego”. Ostatni weekend niestety pokazał, że nie do każdego docierają informacje. Albo też, nie każdy chce, by do niego one dotarły. Niestety w przypadku braku szacunku do własnego bezpieczeństwa płacimy najwyższą z możliwych kar - życie i zdrowie.

Czarny weekend rozpoczął się już w piątek. Na trasie krajowej 53 w okolicach miejscowości Wach, w terenie niezabudowanym 31-letni kierujący bmw potrącił znajdującego się na jezdni mężczyznę. Niestety w wyniku zderzenia mieszkaniec naszego powiatu zmarł. W tym przypadku należy podkreślić, że pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Nie dał najmniejszych szans kierowcy na prawidłową reakcję, ale przede wszystkim nie dał szans sobie na przeżycie. To kolejne poważne zdarzenie z pieszym w ostatnich tygodniach.

Kolejny poważny wypadek miał miejsce kilka godzin później w Czarnowie. Tym razem kierujący hondą najechał na leżącego na jezdni mężczyznę oraz leżący obok niego rower. Pokrzywdzony mieszkaniec gminy Goworowo trafił do szpitala m.in. ze załamaną miednicą. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce w sobotę w Dębach. Zdecydowanie jest to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach powiatu ostrołęckiego. Minione lata to szereg wypadków śmiertelnych. Tym razem młody kierujący audi, tuż za łukiem drogi zjeżdża do rowu. Pojazd po przejechaniu kilkunastu metrów dachuje. Z auta wypadają cztery osoby. 19-letnia pasażerka ginie. Kolejna osoba ma złamany kręgosłup. Kierowca złamaną miednicę. Ze zdarzenia bez szwanku wychodzi pasażer siedzący z przodu. Według wstępnych czynności, tylko on miał zapięte pasy - informuje podkom. Sylwester Marczak.

- Jedno z pytań, jakie zadają policjanci za pośrednictwem kampanii społecznej „Krzyże Kurpiowszczyzny” to - Ile jeszcze? Niestety wielu użytkowników dróg nie słyszy tego pytania. Lekceważy je. Być może spowodowane jest to myślą, że to nie jest pytanie skierowane do mnie. A jednak dochodzi do kolejnych wypadków. Dajmy szansę nie tylko sobie na drodze, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego na właściwą reakcję. Sygnały do policjantów o nietrzeźwym kierowcy, o pieszym bez elementów odblaskowych czy w końcu brawurze kierowcy zwiększają nasze bezpieczeństwo. A czy jest coś ważniejszego od naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych bliskich?


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna ZyśkKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB