Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Ostrołęckie nadzieje lekkoatletyczne na testach kadry narodowej

2015-12-02 20:47:38 (ost. akt: 2015-12-03 10:30:25)

Autor zdjęcia: OKLA Ostrołęka

Podziel się:

Zawodnicy OKLA Ostrołęka wzięli udział w testach zaplecza kadry narodowej w lekkiej atletyce obejmujące najbardziej perspektywiczną młodzież w rocznikach 2000-1994. W grupie powołanych zawodników z Mazowsza znaleźli się zawodnicy OKLA Ostrołęka: Weronika Dworecka, Aleksandra Gruz, Damian Niedźwiedzki, Oskar Żebrowski, Magdalena Olszewska, Mateusz Boruch i Klaudia Borkowska.

Powołana została także Magdalena Żebrowska, która od następnego sezonu będzie reprezentować Podlasie Białystok, a także Natalia Nowak która w tej chwili jest kontuzjowana. Badania obejmowały: 1. Badanie FMS - Functional Movement System - badanie funkcjonalne sprawdzające stan układu ruchowego zawodnika i wykrywające potencjalne zagrożenia czy niedoskonałości aparatu ruchowego. 2. Badanie antropometryczne podstawowych parametrów budowy ciała. 3. Testy sprawnościowe a) próba szybkości na dyst. 60 m na Optojumpie (szereg parametrów możliwych do uzyskania: szybkość, długość i charakterystyka kroków biegowych, czas kontaktu z podłożem, częstotliwość kroków itd), rzut piłką lekarską w przód (siła), oraz skok w dal z miejsca (moc).

Testy, przeprowadzane na wyróżniających się zawodnikach z całej Polski, ukazują nowe możliwości, zagrożenia czy drogi rozwoju poszczególnych utalentowanych zawodników. Dzięki przeprowadzeniu tych testów, trenerzy oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki będzie dysponował bardzo obszernym i szczegółowym materiałem badawczym w dalszej pracy szkoleniowej. Gratulujemy i życzymy udanych testów.

(źródło: OKLA Ostrołęka)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB