Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Kolejne potrącenia pieszych na drogach powiatu

2015-12-03 13:00:56 (ost. akt: 2015-12-03 13:30:30)

Autor zdjęcia: GO

Podziel się:

Wystarczyła niespełna godzina, aby na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Do zdarzeń doszło w Kadzidle oraz na trasie Borawe-Czarnowiec. Policja wyjaśnia okoliczności wypadków. W obu przypadkach piesi doznali obrażeń ciała, a jeden znich przebywa w szpitalu.

W środę 2 grudnia na trasie Borawe-Czarnowiec około godz. 17.30 kierujący oplem, 22-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, jadąc w kierunku Ostrołęki, podczas manewru wyprzedzania potrącił pieszego. Za niewłaściwe wyprzedzanie młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł. ]69-letni pieszy może mówić o dużym szczęściu, bowiem nie doznał on poważnych obrażeń. Biorąc jednak pod uwagę to, że poruszał się on poza terenem zabudowanym bez wymaganych elementów odblaskowych, również on został ukarany mandatem.

Zaledwie godzinę później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem do potrącenia doszło w Kadzidle na trasie krajowej nr 53. W tym przypadku pieszego portącił kierujący oplem 60-latek. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala z ranami lewego podudzia oraz głowy. Według wstępnych ustaleń w tym przypadku mamy do czynienia z wtargnięciem na jezdnię tuż pod nadjeżdżający pojazd. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą policjanci z Kadzidła.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze. Podejmując wszelkie decyzje, bez względu na to jaką rolę pełnimy na drodze, powinniśmy być zawsze skoncentrowani. Droga to miejsce gdzie wyobraźnia jest najważniejsza! - apeluje podkom. Sylwester Marczak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB