Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Opowieść wigilijna w OCK

2015-12-09 13:39:11 (ost. akt: 2015-12-09 13:43:10)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Podziel się:

Zapraszamy na spektakl pt. 'Opowieśc wigilijna" na motywach powieści Karola Dickensa, w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek. Spektakl skierowany jest dla dzieci od 5 roku życia, ale także dla młodzieży i dorosłych.

Karol Dickens - jeden z najbardziej popularnych pisarzy angielskich XIX wieku, autor m.in. "Klubu Pickwicka" i "Dawida Copperfielda" - napisał także cykl opowiadań związanych z kultem Bożego Narodzenia. Otwiera go wydana w 1843 roku "Opowieść wigilijna", wciąż bardzo popularna i czytana na całym świecie. Opowieści o duchach były w Anglii czasów Dickensa bardzo popularne. On sam, jako mały chłopiec z zachwytem chłonął każde słowo z historyjek o zjawach i czarach. Po latach przetworzył te opowieści z dzieciństwa w formie literackiej, a historia starego egoisty Scrooge'a, któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany moralnej, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączy żywy plan aktorski z animacją lalek i grę aktora w masce oraz wykorzystuje elementy "czarnego teatru".

Adaptacja i reżyseria: Krystyna Jakóbczyk

Obsada: Jarek Cupriak, Tomasz Czaplarski, Elżbieta Grad-Cupriak, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Anna Kukułowicz, Marcin Młynarczyk, Agnieszka Roszko.

Sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł dziecko i 10 zł dorosły

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB