Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Nowe radiowozy dla ostrołęckiej policji

2015-12-14 18:55:27 (ost. akt: 2015-12-14 20:03:27)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Cztery nowe radiowozy trafiły do ostrołęckiej komendy policjii. Uroczyste przekazanie i poświęcenie wozów odbyło się przed siedzibą policjantów przy ulicy Korczaka. Ksiądz Jan Świerad dokonał poświęcenia aut, a policjantom wręczył breloczki z wizerunkiem św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Nowe radiowozy zasilą ostrołęcką jednostkę, ale też posterunki w Kadzidle i Goworowie. Zakup aut był współfinansowany przez ostrołęcką komendę, samorząd powiatu ostrołęckiego, oraz gminy Kadzidło, Goworowo, Lelis, Olszewo-Borki i Rzekuń.

Jeden z oznakowanych radiowozów marki kia trafi do Kadzidła, zaś oznakowana skoda do Goworowa. Ostrołęckim policjantom posłuży druga oznakowana kia oraz nieoznakowany hyundai. Zakup aut w 50 proc. był pokryty z własnych środków Policji, natomiast drugą część, blisko 120 tys. zł. dołożyły samorządy. Wsparcia udzieliły Starostwo Powiatowe w Ostrołęce oraz gminy: Kadzidło, Lelis, Goworowo, Rzekuń i Olszewo-Borki. Na uroczystości przekazania wozów nie mogło zatem zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych, na ręce których przekazano podziękowania za wsparcie i wieloletnią, owocną wspólpracę.

- Chcemy zawsze zdążyć na czas do tych osób, które nas potrzebują, w związku z tym musimy mieć dobre samochody. Szczególnie w przestępczości kryminalnej musimy mierzyć się z tymi, którzy posiadają dobre samochody. Dzięki tym autom, które dziś wchodzą do służby, istotnie wzmocnia się pozycja naszych funkcjonariuszy. W Ostrołęce mamy ponad 50 samochodów, ale musimy zwracać uwagę na ich żywotność, dlatego chcemy rokrocznie wprowadzać nowe samochody, aby nie dopuścić do sytuacji, że pozostaniemy ze starymi, awaryjnymi autami. Współpracujemy z powiatem, z samorządem miasta. Dziękuję za wsparcie wszystkim partnerom, dzięki którym mieszkańcy Ostrołęki i powiatu mogą liczyć na zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa - powiedział Stanisław Szcześniak, komendant miejski policji.

Uroczystość przekazania nowych radiowozów odbyła się 14 grudnia 2015 przed siedzibą KMP w Ostrołęce.
[KZ]


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB