Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Jasełka i kiermasz bożonarodzeniowy w SP nr 6

2015-12-15 21:22:51 (ost. akt: 2015-12-15 21:47:47)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Tradycyjnie już, w przedświątecznym czasie, społeczność Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce przygotowuje jasełka oraz kiermasz z ozdobami i stroikami światecznymi oraz pysznym, domowym ciastem. Sala gimnastyczna pękała w szwach, bo na jasełka przybyła bardzo liczna widownia.

Uczniowie i nauczyciele przedstawili uwspółcześnioną nieco wersję historii świętej rodziny. Występom towarzyszył także szkolny chór. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, a szczególnie kostiumy, o które zadbano z dużą starannością.

Po jasełkach wszyscy udali się na długo wyczekiwane otwarcie kiermaszu, na którym można było zakupić pyszne, domowe ciasta, a przede wszystkim moc przeróżnych stroików i ozdób świątecznych. Wszystkie były tak piękne, że trudno było się zdecydować, co wybrać. Prace zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wybrany przez szkołę cel. W ubiegłych latach pieniądze wsparły potrzebująca rodzine i chorego chłopca, w tym może zostaną przeznaczone na pomoce naukowe dla dzieci.

Kiermasz i jasełka odbyły się 15 grudnia 2015 w SP nr 6 w Ostrołęce.
[KZ]


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB