Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wigilia ostrołęckiego koła Polskiego Związku Niewidomych

2015-12-15 23:35:58 (ost. akt: 2015-12-16 00:52:40)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta spotkały się osoby niewidome i niedowidzące, zrzeszone w ostrołęckim kole Polskiego Związku Niewidomych. Tradycyjnie, jak co roku, wspólnie uczestniczyli we mszy świętej, a później spotkali się na wigilijnej wieczerzy. Nad całością spotkania czuwały Bożena Chmielewska, prezes koła PZN oraz wiceprezes Maria Kłos.

Wzorem ubiegłych lat grupa wzięła udział w mszy św. intencyjnej, za wszystkich członków terenowego koła niewidomych i niedowidzących. Nabożeństwo odbyło się o godz. 10.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Następnie grupa przeszła do miejskiego ratusza, gdzie już czekały przygotowane stoły, gorący posiłek i opłatek. Spotkanie rozpoczęto od wspólnego odśpiewania kolędy.

W spotkaniu opłatkowym udział wziął również Marek Olszewski, pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych przy urzędzie miasta, a także proboszcz kościoła farnego ks. Wiesław Białczak, który odczytał fragment Ewangeliii i zmówił modlitwę. - Składam całej tej wspólnocie najserdeczniejsze życzenia. Niech ta Boża Dziecina zamieszka w sercu każdego z Was, niech opromienia Wasze życie, trudy i codzienność z którą się zmagacie - mówił do zgromadzonych ks. Wiesław Białczak.

Następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i życzyli sobie zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz tego, aby za rok mogli spotkać się w takim samym lub większym gronie.
- Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie wszystkich osób, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy zorganizować to spotkanie opłatkowe. Dziękujemy naszym sponsorom, a także dziewczętom z I Liceum Ogólnokształcącego, które w ramach wolontariatu zechciały nam dziś pomagać - dziękowała Bożena Chmielewska w imieniu wszyskich członków koła.

Spotaknie opłatkowe niewidomych i niedowidzących, zrzeszonych w ostrołęckim kole Polskiego Związku Niewidomych odbyło się 15 grudnia 2015 o godz. 11.00.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB