Karol Bojarski mistrzem na Zimowych Mistrzostwach Polski w Polsce

2015-12-16 09:59:50 (ost. akt: 2015-12-16 13:41:24)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne Karola Bojarskiego

Podziel się:

Na VII Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbywały się 12-13 grudnia br. w Płocku, zaprezentowało się około 200 zawodników z całej Polski. Wśród nich znalazł sie również Karol Bojarski, który zakończył je z tytułem mistrza oraz rekordzisty Polski juniorów.

Na początku zawodów odbyła się dekoracja i podziękowania dla Zawodników Kadry Polski, którzy godnie reprezentowali Polskę na arenie Międzynarodowej w 2015r. Po wręczeniu podziękowań zaczęły się starty konkurencji indywidualnych.

W swoim pierwszym starcie Karol Bojarski pokazał klasę i swoje umiejętności w konkurencji 50m holowanie manekina, w której ustanowił nowy Rekord Polski Juniorów z czasem 31,09s oraz zdobył złoty medal i Mistrzostwo Polski. W tej samej konkurencji 50m holowanie manekina zdobył brązowy medal w kategorii OPEN. Następną konkurencją było 100m ratowanie manekina w płetwach, w której Karol osiągną czas 53,09, dzięki czemu zajął II miejsce oraz Wicemistrzowski tytuł.

Później przyszedł czas na sztafety 4x25m holowanie manekina i tutaj Karol z kolegami z drużyny w składzie: Szwarczewski, Bojarski, Kępa, Kotowski, walczyli z zaciętością o medale, co dało rezultaty i spowodowało, iż wspólnie koledzy ustanowili Nowy Rekord Polski poprawiając go o dwie sekundy, co znaczy, że od dziś wynosi on 1:08,73. Drużyna zdobyła złoty medal i została Mistrzami Polski. Po sztafetach była krótka przerwa, czas na posiłek i regeneracje sił. W drugim bloku zawodów Karol w konkurencji 100m ratownik zdobył II miejsce i srebrny medal z czasem 1:00,63s i drugi Wicemistrzowski tytuł.

Drugi dzień zawodów też należał do bardzo udanych dla Karola Bojarskiego. W swoim pierwszym starcie tego dnia po zaciętej walce ze swoim o rok starszym kolegą z Kadry Polski, w konkurencji 100m ratowanie kombinowane, Karol zdobył kolejny złoty medal i tytuł Mistrzowski z czasem 1:07,04s. Jest to ciężka konkurencja, ale bardzo lubiana przez Karola.

Później przyszedł czas na ostatnią konkurencję, ale za razem bardzo trudną i wyczerpującą - 200m super ratownik ale i tutaj Karol pokazał swoje umiejętności, gdyż zdobył kolejny złoty medal i tytuł Mistrza Polski z czasem 2:26,53s. Tu warto wspomnieć, że Karolowi do pobicia rekordu Polski, który należy od dwóch lat do kolegi z byłego klubu (Ostrołęckie WOPR) zabrakło tylko 0:0,24 s ten rekord wynosi 2:26,30.

W klasyfikacji generalnej całych zawodów Karol został Mistrzem Polski i odebrał Puchar. Były to ostatnie zawody w tym roku, ale trzeba przyznać, że rok 2015 był bardzo udany dla Karola.
Przypomnijmy, że Karol Bojarski został powołany do Kadry Polski, gdzie reprezentował Ostrołękę, Polskę w takich zawodach jak:
-Grand Prix Moravie (Brno)
-1 miejsce -50m holowanie manekina
-5 miejsce -100m holowanie manekina
-8 miejsce -200m super ratownik
-4 miejsce -sztafeta 4x25m
-5 miejsce - sztafeta 4x50m

Mistrzostwa Europy Juniorów Alicante(Hiszpania)

I runda Grand Prix Polski 2015 Ruda Śląska, gdzie zdobył nastepujace miejsca:
-1 złot , 1 srebrny medal oraz 2 brązowe medale. W klasyfikacji generalnej zawodów był na 2 miejscu.

II runda Grand Prix Polski 2015 Ozorków, gdzie zdobył następujące miejsca:
-3 złote medale, 2 srebrne medale i 2 brązowe medale oraz 2 Puchary za 1 miejsce w Juniorach i 3 miejsce w OPEN.

III runda Grand Prix Polski 2015 Szczecin była to Runda Finałowa gdzie zdobył
-3 złote i 3 srebrne medale oraz Puchar za 1 miejsce w kategorii Junior ze startów w Szczecinie i drugi Puchar za 2 miejsce za podsumowanie generalne ze wszystkich startów w 2015r.

Gratulujemy Karolowi i Trenerom, którzy przyczynili się do tego, że Karol osiąga tak duże sukcesy. Życzymy wytrwałości w tym co robią oraz dalszych sukcesów w przyszłym 2016 roku.
(tekst: Aneta Bojarska)