Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Odcinek drogi na trasie Goworowo-Kamianka-Pomian zmodernizowany

2015-12-16 19:12:10 (ost. akt: 2015-12-16 21:15:10)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce

Podziel się:

Modernizacji doczekał się kolejny odcinek dróg na terenie powiatu ostrołęckiego. Tym razem oddano do użytku 1,5-kilometrowy odcinek na trasie Goworowo - Kamianka - Pomian. Komisja oceniła wykonaną inwestycję 9 grudnia br. Koszt modernizacji to 1,22 mln zł.

- Przebudowa obejmowała poszerzenie drogi z 5,5 do 8 metrów. Wzmocnione zostały pobocza, wykonano warstwę odsączającą, z kruszywa łamanego i masy bitumicznej. Na starą nawierzchnię położona została warstwa ścieralna. Po przebudowie droga ma 8 metrów szerokości (jezdnia wynosi 6 metrów). Po obu jej stronach biegną metrowe pasy przeznaczone dla ruchu pieszo-rowerowego. Dla bezpieczeństwa linię oddzielającą te pasy wyposażono w elementy odblaskowe tzw. kocie oczka. Ponadto wykonano dwa przepusty, zjazdy z kostki na posesje i bitumiczne na drogi publiczne.

W odbiorze końcowym robót uczestniczyli: wicestarosta Krzysztof Parzychowski, dyr. Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Genowefa Żebrowska, kierownik działu technicznego w Zarządzie Dróg Powiatowych w Ostrołęce Sławomir Podgórski, kierownik Obwodu Drogowo-Mostowego w Ostrołęce Witold Bogdański oraz przedstawiciele wykonawcy.

Zadanie realizowane było w ramach tzw. funduszy klęskowych, pieniędzy na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych oraz z budżetów gminy Rzekuń i powiatu ostrołęckiego. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych „Ostrada” z Ostrołęki.
(źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce)Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB