Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Poznawali baśnie i legendy z krainy zwanej Kurpsiami

2015-12-19 10:04:35 (ost. akt: 2015-12-24 23:38:00)

Autor zdjęcia: Zespół szkół w Wykrocie

Podziel się:

15 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Wykrocie odbyła się XIII edycja Międzygminnego Konkursu Czytelniczego „Poznajemy Baśnie i Legendy z Krainy Zwanej Kurpsiami”. Konkurs był skierowany do uczniów klas czwartych szkół podstawowych z Miasta i Gminy Myszyniec, Gminy Kadzidło oraz Gminy Łyse.

Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów: PSP Łyse, PSP Lipniki , PSP Dęby, PSP Olszyny, PSP Kadzidło, PSP Wydmusy i PSP Wykrot. Każdy zespół liczył czworo uczniów, którzy odpowiadali na pytania dotyczące treści baśni wybranych przez organizatorów, odgadywali nazwy rekwizytów pochodzących z tychże baśni, dopisywali wyrazy gwarowe do ich odpowiedników ogólnopolskich, wykonywali pracę plastyczną na wylosowany temat oraz przedstawiali krótką scenkę.

Tegoroczna edycja poświęcona była 130. rocznicy urodzin Adama Chętnika - wielkiego miłośnika Kurpiowszczyzny. Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: Elżbieta Kantarowska – emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół w Wykrocie, Elżbieta Sikora - instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce i Barbara Gieryk – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Myszyńcu. Konkurs prowadziła jedna z organizatorek - Elżbieta Drężek, nauczycielka Zespołu Szkół w Wykrocie.

Po podsumowaniu wyników komisja przyznała następujące miejsca:
I nagroda - PSP Łyse
II nagroda - PSP Wydmusy
III nagroda - PSP Wykrot

Wyróżnienia:
PSP Lipniki
PSP Olszyny

Wszyscy uczestnicy konkursu zachwycili rozległą wiedzą na temat baśni i legend kurpiowskich oraz biografii Adama Chętnika. Scenki były popisem zdolności artystycznych młodych aktorów. Nagrody okolicznościowe w konkursie ufundowali: Starosta Ostrołęcki – Zarząd Powiatu w Ostrołęce, Nadleśnictwo Myszyniec z siedzibą w Zawodziu, Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Myszyńcu, Kurpiowski Bank Spółdzielczy w Myszyńcu, piekarnia pana Jarosława Zakrzewskiego. Gośćmi Konkursu byli autorzy baśni i legend: Janina Anna Krzyżewska oraz Stanisław Kałucki. Swoją obecnością konkurs zaszczycił Stanisław Kubeł, Starosta Powiatu Ostrołęckiego, przedstawiciele Nadleśnictwa Myszyniec: zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Myszyniec Grzegorz Ślązak, Maria Krakowiak, Martyna Lewandowska-Gross, Jan Kulasik. Gościem „niespodzianką” była Miss Polski 2014 Ewa Mielnicka.
Na koniec Mirosława Grzegorczyk, Dyrektor Zespołu Szkół, podziękowała wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, Komisji, gościom i zaprosiła na spotkanie przy kawie.

(tekst: Zespół Szkół w Wykrocie)Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB