Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Wystarczył uśmiech, aby dostać pierniczek

2015-12-21 20:09:19 (ost. akt: 2015-12-24 23:36:53)

Autor zdjęcia: KO

Podziel się:

Na ulicach Ostrołęki mogliśmy kolejny raz spotkać uczniów z Gimnazjum nr 1, którzy przyodziani w mikołajowe czapki czy rogi renifera, wyszli na miasto, aby napotkanym przechodniom podarować samodzielnie wypiekane i ozdabiane pierniczki. Za wręczane podarki oczekiwali od ostrołęczan tylko uśmiechu.

W dzisiejszych czasach trudno dostać coś za darmo. Dla wszystkich liczy się pieniądz i zarobek, ale młodzież pokazała, że nie do końca tak jest. Przekonywała tych, którzy uciekali przed obdarowaniem lub wyjmowali portfele, że i dziś można otrzymać bezinteresowny podarek, który wywołuje uśmiech na twarzy.

- Pomysł na rozdawanie pierników zrodził się trzy lata temu w ramach projektu Comenius, kiedy robiliśmy pierniki wraz z grupą zaprzyjaźnionych seniorów. Pierników wyszło nam wówczas bardzo dużo, bo aż 700 sztuk i postanowiliśmy rozdać je na ulicach naszego miasta. Pomysł został przyjęty bardzo entuzjastycznie zarówno przez uczniów jak i mieszkańców miasta. Postanowiliśmy akcję kontynuować i w zeszłym roku pierników zrobiliśmy już 4,5 tysiąca. W tym roku zrobiliśmy 4 tys. 800 sztuk. Akcją nadzorowała grupa nauczyieli języków obcych oraz zespół promocji szkoły, ale wszystkie pierniczki samodzielnie upiekli i ozdobili uczniowie - powiedziała nam jedna z koordynatorek projektu Sylwia Kopczyńska, nauczyciel języka angielskiego.

Pierniczki rozeszł się niczym ciepłe bułeczki, a na ulicach Ostrołęki, w ten pochmurny i deszczowy dzień, pojawiło się więcej uśmiechu.
O akcji ostrołęckich gimnazjalistów informowano też w dzisiejszym wydaniu Kuriera Mazowieckiego. Materiał możecie obejrzeć pod koniec wydania na stronie TVP.PL
[KZ]


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB