Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Mikołaj przywiózł prezenty dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

2015-12-22 10:25:44 (ost. akt: 2015-12-22 10:47:31)

Autor zdjęcia: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ostrołęka

Podziel się:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddziału Powiatowego w Ostrołęce rokrocznie organizuje dla swoich podopiecznych spotkanie wigilijne, na którym nigdy nie brakuje dobrej zabawy, smacznego posiłku oraz co najważniejsze paczek i prezentów od Mikołaja. Nie inaczej było w tym roku. 16 grudnia podopieczni i przyjaciele TPD spotkali się w sali bankietowej „Zagroda Leśna” w Łęgu Starościńskim.

Licznie przybyłych gości powitała Hanna Grądzka, prezes Zarządu Powiatowego TPD w Ostrołęce. Po złożeniu życzeń na nadchodzące Święta i Nowy Rok skierowała szczególne podziękowania w stronę działaczy i sympatyków TPDi: - Cieszę się, że wśród nas jest tak wielu ludzi, którzy chcą bezinteresownie pomagać innym. Wasza praca i zaangażowanie są nieocenione, są przejawem szlachetnej wrażliwości i troski o dobro innych. Bez Państwa wsparcia wielu inicjatyw nie bylibyśmy w stanie zrealizować. W myśl św. Jana Pawła II- „Dziecko jest radością całego świata” my - dorośli - powinniśmy odczuwać ogromną satysfakcję i tym samym osiągać sukcesy. Dla nas radość i uśmiech dziecka jest przecież największą nagrodą - mówiła Hanna Grądzka.

W spotkaniu wigilijnym udział wzięło ponad 120 wychowanków ze Środowiskowych Ognisk Wychowawczych z Ostrołęki i z terenu powiatu ostrołęckiego: Lelisa, Myszyńca i Olszewa-Borek, którzy przybyli wraz z wychowawcami, a także wielu znakomitych gości. Nie zabrakło też wspólnego kolędownia i części artystycznej pt. Wigilia Polska, w której prawie każdy odegrł jakąś rolę. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i przekazali sobie życzenia świąteczno-noworoczne i zasiedli do świątecznego stołu pełnego przysmaków. Punktem kulminacujnym, na który czekały wszystkie dzieci była wizyta Świetego Mikołaja i Śniezynek. W tym roku padł rekord, bowiem rozdano aż 450 podarunków. Wielkie podziękowania należą się darczyńcom. Dzięki ich ofiarności na twarzach dzieci z niezamoznych rodzin zagościł tego dnia usmiech i mogły cieszyć sie prezentmi, na które w swojej codzienności zapewne nie mogłyby liczyć. To wielki dar serca.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB