Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Pożary samochodów, awarie pieców

2016-01-04 08:56:37 (ost. akt: 2016-01-04 08:58:13)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Zmieniająca się aura i dokuczliwy mróz sprawia, że intensywniej są eksploatowane piece centralnego ogrzewania oraz inne urządzenia do podniesienia w naszych domach tempertury. Mrozy dają się też we znaki samochodom, w których także częściej dochodzi do awarii i zwarć instalacji.

W ostatnich dniach na terenie Ostrołęki i powiatu odnotowano kilka przypadków awarii pieców CO oraz pożarów sadzy w przewodach kominowych. Do awarii pieca i zalania piwnicy doszło w Laskowcu przy ulicy Słonecznej. Do wypompowania wody zadysponowano jednostkę straży pożarnej.

Mróz daje się też we znaki kierowcom. Spadek temperatury spowodował liczne wezwania do zamarzniętych zamków, rozładowynych akumulatorów, a nawet pożarów aut. 2 stycznia ok godz. 14.00 doszło do pożaru samochodu osobowego przy ul. Jaracza w Ostrołęce. Podobne zdarzenie odnotowano w niedzielę 3 stycznia w Białobieli w gminie Lelis, gdzie o godz. 11.54 gaszono pożar samochodu osobowego. W wyniku pożaru nadpaleniu uległa komora silnika. Do akcji gaśniczej zadysponowano jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka. Trzeba uważać, bo mróz póki co nie ma zamiaru odpuścić.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB