Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

WOŚP zagra w Ostrołęce

2016-01-04 17:21:19 (ost. akt: 2016-01-04 21:20:14)

Autor zdjęcia: Zakład Poprawczy w Laskowcu

Podziel się:

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice miast, aby zbierać pieniądze podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra zagra także w Ostrołęce, a grosik do puszki zbierać będą m.in. wychowankowie i wychowawcy Zakładu Poprawczego w Laskowcu.

Celem ubiegłorocznej zbiórki był zakup sprzętu na podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych. Zbierano także pieniądze dla seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymały oddziały geriatryczne, a także kilkadziesiąt Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w całej Polsce.

24. Finał WOŚP po raz kolejny wesprze pediatrię oraz geriatrię. Do zbierania funduszy włączą się, podobnie jak w ubiegłym roku, podopieczni i wychowawcy z Zakładu Poprawczego w Laskowcu, którzy będą kwestować na rzecz WOŚP w Galerii Bursztynowej. - Dla hojnych ofiarodawców chłopcy własnoręcznie przygotowali liczne gadżety: drewniane aniołki, serduszka, róże itp. ZP w Laskowcu od wielu lat współpracuje z fundacją WOŚP. Pomagaliśmy w organizacji kolejnych finałów, kwestowaliśmy na ulicach Ostrołęki. Przez kilka lat na terenie naszej placówki odbywała się wysyłka puszek i plakatów do wszystkich sztabów WOSP. Za swoją działalność na rzecz WOSP po 20 finale otrzymaliśmy srebny medal WOSP - mówi Andrzej Ziemak, wychowawca w ZP w Laskowcu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB