Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Konferencja na temat Orszaku Trzech Króli

2016-01-04 21:45:07 (ost. akt: 2016-01-05 18:02:08)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Ulicami naszego miasta przejdzie po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Wyruszy on zwyczajowo spod kościoła pw. Zbawiciele Świata, zaś punktem docelowym będzie stajenka usytuowana przed halą im. Arkadiusza Gołasia. Organizatorzy spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów, aby zaprezentować trasę przemarszu oraz szczegóły dotyczące wydarzenia.

Na spotkaniu w Galerii Ostrołęka o planach orszaku mówili: Grzegorz Płocha, wiceprezydent miasta, Jerzy Grabowski, przewodniczący rady miasta, Bogdan Piątkowski, dyrektor OCK, oraz radni: Ryszard Żukowski i Michał Skowroński, który jest nowym rzecznikiem orszaku. Na spotkanie przyszły też osoby blisko związane z orszakiem, które dołożyły wielu starań, aby wydarzenie było jak najlepiej zorganizowane.

- Orszaki przejdą w Polsce po raz ósmy i będzie ich około 400 w kraju i nawet kilkadziesiąt poza granicami. W Ostrołęce po raz trzeci będziemy świętować w ten sposób Święto Objawienia Pańskiego, znane szerzej pod tradycyjną nazwą Święta Trzech Króli. Hasłem tegorocznego orszaku będzie: "Nade wszystko miłosierdzie, miłość, pokój, przebaczenie". Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w te uliczne jasełka - zapraszał Grzegorz Płocha, wiceprezydent miasta Ostrołęki.

Orszak wyruszy o godz. 12.30 w środę 6 stycznia sprzed kościoła pw. Zbawiciela Świata i przejdzie, mijając po drodze liczne scenki jasełkowe, ulicami: Goworowską, Kopernika, Bogusławskiego i przez Mostową w ul. Kurpiowską, aż pod halę sportowo-widowiskową im. A. Gołasia, gdzie odprawiona będzie uroczysta msza św., którą poprowadzi ks. bp Janusz Stepnowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB