Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Ulicami Ostrołęki przeszedł III Orszak Trzech Króli (zdjęcia)

2016-01-06 11:05:49 (ost. akt: 2016-01-26 18:28:12)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Uliczne jasełka przypadły do gustu ostrołęczanom i chyba na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez. Podobnie jak rok i dwa lata temu, mieszkańcy tłumnie przybyli, aby uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Nikogo nie odstraszył mróz i padający śnieg.

Orszak wyruszył o godz. 12.30 sprzed kościoła pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Na czele pochodu szedł rycerz niosacy krzyż, a tuż za nim konno jechali Mieszko I z Dobrawą, przypominając wszystkim jubileusz 1050. rocznicy chrztu Polski. Po drodze uczestnicy orszaku mogli podziwiać scenki jasełkowe w wykonaniu ostrołęckiej młodzieży, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10, grup aktorskich oraz słuchaczy Uniwestytetu Trzeciego Wieku.

Ulicami Goworowską, Kopernika, Bogusławskiego, Mostową i Kurpiowską orszak przeszedł przez "Bramę do nieba" pod stajenkę, która usytuowana była przed halą im. A. Gołasia. Tam trzej mędrcy złożyli Dzieciątku dary, a Mieszko i Dobrawa oddali pokłon. Nastepnie barwny tłum przeszedł do hali, gdzie pod przewodnictwem bp Janusza Stepnowskiego odbyła się uroczysta msza św. Po nabożeństwie wolontariusze rozdawali orszakowe ciasteczka - szczodraki. W jednym szczodraku ukryta była niespodzianka - cały migdał. Kto ją znalazł został Królem Migdałowym i będzie mógł za rok wystąpić w roli jednego z trzech Mędrców lub otrzymać orszakową koszulkę.

W trzecim ostrołęckim Orszaku Trzech Króli udział wzięli przedstawiciele samorządu, posłowie na sejm RP, miejscy radni, pracownicy instytucji, szkół, duchowieństwo, wolontariusze, oraz wielu mieszkańców miasta i powiatu. Orszak przeszedł ulicami Ostrołęki 6 stycznia 2016 roku.
Zapraszamy do oglądania zdjęć. [Katarzyna Zyśk]


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama #1900358 | 83.28.*.* 6 sty 2016 18:33

    Czy osoba pisząca notatkę to mogłaby zasięgnąć informacji u organizatora i napisać rzetelnie.? Scenek na trasie orszaku to po pierwsze było więcej niż dwie. Po drugie każdą scenkę przygotowała inna szkoła. Po trzecie moja córeczka napracowała sie wraz z innymi dziećmi , naszukalismy się strojów w białym kolorze a tu nawet słowa o dzielnych dzieciach z SP10, które pięknie wystąpiły , jak co roku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz