Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Uwaga na dzikie zwierzęta w Ostrołęce

2016-01-07 17:46:55 (ost. akt: 2016-01-07 20:11:19)

Podziel się:

W ciągu ostatnich pięciu lat na terenia naszego miasta policja odnotowała 10 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Chociaż są to zdarzenia incydentalne, to warto zachować ostrożność, szczególnie w obszarach mniej zurbanizowanych i zalesionych.

Z informacji udzielonej przez Komendę Miejską Policji wynika, iż w okresie od 01.01.2010 r. do 29.11.2015 r., a więc przez ostatnie 5 lat, na terenie miasta Ostrołęki doszło do 10 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Zwierzęta najczęściej przemierzały ulice i doprowadzały do kolizji z samochodami. Przypadków takich było niewiele i, jak informuje Nadleśnictwo Ostrołęka, trudno jest mówić o szlakach wędrówek i migracji dzikich zwierząt w terenie zurbanizowanym jakim jest Ostrołęka. W związku z tym brak jest możliwości technicznych i prawnych jednoznacznego określenia i oznakowania odcinków dróg, na których może pojawić się dzika zwierzyna.

Kierowcy powinni jednak mieć na uwadze, że wędrówki zwierząt w poszukiwaniu pożywienia wzmagają się w okresie zimy i warto wówczas uważniej obserwować drogi i pobocza. Także prezydent Ostrołęki zwraca się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się pojazdem po ulicach miasta, zwłaszcza w obszarach zalesionych takich jak np. ulice: Słoneczna, Warszawska, Al. ks. Jerzego Popiełuszki, Goworowska, Żniwna.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB