Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Radni przyjęli budżet na 2016 rok

2016-01-08 08:29:11 (ost. akt: 2016-01-08 08:31:01)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Radni zebrali się na ostatniej w starym roku sesji, aby uchwalić budżet na nowy, 2016 rok. Pośród wielu innych punktów obrad, ten był jednym z najważniejszych. Niestety, nowy rok nie będzie obfitował w inwestycje, bowiem budżet miasta jest nad wyraz skromny. Mimo to radni zdecydowali się większością głosów przyjąć uchwałę. Budżet został przyjęty 16 głosami za, przy 4 wstrzymujących się.

Radni w dużej mierze zgodnie przyjęli, że budżet chociaż skromny, to wydaje się w miarę realny i skupiony na obszarach najważniejszych dla mieszkańców czyli oświacie i pomocy społecznej. Na 2016 rok miasto zaplanowało też kilkanaście inwestycji, m.in. budowę ulicy Padlewskiego na osiedlu Łazek, a także ważnego odcinka komunikacyjnego w mieście czyli ul. Dobrzańskiego, który połączy ul. 11 listopada z ul. Ulmów i Korczaka. W planowanych zadaniach znajduje się także gruntowny remont kortów tenisowych przy ul. Hallera, przebudowa hotelu MZOSTiIT, budowa sieci cieplnej przy ul. Krańcowej oraz remont ulic: Wiejskiej, Jaśminowej, Konwaliowej, Wrzosowej, Akacjowej i Poziomkowej.

Skromny budżet w wysokości 14 mln, 150 tys.zł. ma wystarczyć na rozwój miasta. Choć kilku radnych wyraziło swoje obawy, to prezydent zapowiedział, że kwota, chociaż niewysoka, to zapewni miastu dalszy rozwój, a budżet choć skromny, to jest bezpieczny i realny. Głosowanie nad budżetem odbyło się imiennie. Za przyjęciem głosowało 16 radnych, 4 wstrzymalo się od głosu, nikt nie był przeciwny.
Sesja odbyła się w środę 30 grudnia 2015 roku. [KZ]


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB