Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Powiat chce budować drogi we współpracy z gminami

2016-01-12 23:46:00 (ost. akt: 2016-01-26 18:24:40)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Podczas ostatniej sesji rady powiatu radni podjęli decyzję o przystąpieniu do realizacji projektów drogowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. We współpracy z gminami powiat chce przystapic do realizacji 26 zadań drogowych za ponad 3,3 mln zł, które zabepieczono w budżecie.

Starostwo chce przystąpić do "Budowy lub modernizacji dróg lokalnych, zwiększających dostępność komunikacyjną na terenie gmin": Baranowo, Czerwin, Łyse, Troszyn, Goworowo, Myszyniec, Olszewo-Borki, Lelis, Rzekuń oraz Kadzidło.
- Podejmując uchwały dajemy szansę wszystkim tym gminom, które składają wnioski, na pozyskanie pieniędzy. Realizacja inwestycji na styku zadań zgłaszanych przez gminy umożliwia uzyskanie dodatkowego punktu. Często ten jeden punkt może zaważyć na tym, czy dany samorząd uzyska dofinansowanie - mówił na sesji Stanisław Kubeł, starosta powiatu.

Na terenie gminy Baranowo planuje sie wykonanie 5 zadań drogowych - przebudowę 3 odcinków ulic i 2 skrzyżowań, w gminie Czerwin 2 zadania - droge powiatową i skrzyżowanie, w gminie Łyse 3 skrzyżowania, w gminie Troszyn - 2 odcinki drogowe i skrzyżowanie, w gminie Goworowo - 3 odcinki drogowe, w gminie Myszyniec - 2 skrzyżowania, w gminie Olszewo- Borki - skrzyżowanie, w gminie Lelis - skrzyżowanie, w gminie Rzekuń - droga i 3 skrzyżowania, w gminie Kadzidło - droga oraz skrzyżowanie.

XV sesja rady powiatu odbyła się 8 stycznia br.
[Katarzyna Zyśk]Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB