Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

O zagrożeniach i przemocy w szkole

2016-01-14 09:21:38 (ost. akt: 2016-01-14 09:33:50)

Autor zdjęcia: Foto. MSCDN w Ostrołęce

Podziel się:

Ostrołęccy funkcjonariusze wspólnie z delegaturą Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowali konferencję poświęconą temtyce zagrozeń w szkołach, oraz reagowania na bezpośrednie wtargnięcie agresora na teren pacówki. Dzięki instruktarzowi uczestnicy mogli przygotować się na tak ekstremalne zdarzenie.

Policjanci ostrołęckiej komendy od wielu lat realizują wiele działań profilaktycznych. W ciągu jednego roku odbywa się nawet ponad 2000 spotkań z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Tematy wiodące to bezpieczeństwo w ruchu drogowym, odpowiedzialność prawna osób i uzależnienia. W profilaktyce ważne jest także to, by odpowiednio wcześnie przygotować się do zagrożeń, które mogą się pojawić. Niestety do niebezpieczeństw tych zaliczyć należy także agresywne zachowania osób na terenie placówek wychowawczych czy nawet zamachy terrorystyczne, o których coraz więcej dowiadujemy się za pośrednictwem mediów.

Policja we współpracy z ostrołęcką delegaturą Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przygotowali konferencję. Głównym tematem było zagadnienie aktywnego strzelca w szkole. W pierwszej części blisko 60 przedstawicieli szkół z Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowa obejrzało film „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. W drugiej części policjanci omówili szereg zagadnień związanych zarówno z właściwym zachowaniem się w przypadku pojawienia się w szkole agresora jak również przygotowania się na to zagrożenie przez społeczność szkolną. Po konferencji padło wiele pytań do policjantów. Biorąc pod uwagę zainteresowanie szkoleniem, w najbliższym czasie KMP w Ostrołęce oraz MSCDN planują kolejne konferencje - informuje podkom. Sylwester Marczak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB