Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Powiat przyznał pomoc rzeczową dla gminy Łyse

2016-01-21 20:00:06 (ost. akt: 2016-01-26 18:19:14)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Podczas XVI sesji rady powiatu jednym z punktów obrad było przyznanie pomocy rzeczowej dla gminy Łyse. Pomoc ma polegać na przekazaniu na rzecz gminy 11 sztuk drzew rosnących w pasie drogi powiatowej na terenie Łysych. Drzewo ma być przeznaczone na budowę remizy strażackiej w miejscowości Łączki.

Jak zapowiedział Stanisław Kubeł, starosta powiatu, topole rosną w ciągu drogowym na który niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg w związku z budową tzw. "schetynówki". Drzewa mogą być zatem przekazane nieodpłatnie na rzecz gminy. Będą zużyte podczas budowy remizy strażackiej w Łączkach, gdzie w 2015 roku powołano nową jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Deski z drzew zostaną przeznaczone na szalunki przy budowie.
- Budowy remizy podjęło się społeczeństwo. Powołanie w tym rejonie jednostki OSP przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa. Jest to najdalej wysunięta na północ jednostka gminy i do najbliższej jednostki miała wiele kilometrów. Czas na reakcje w obliczu pożaru czy innego zagrożenia jest niewątpliwie bardzo długi. Jest to także szlak na Mazury i nietrudno też o zdarzenia drogowe, przy których interwencja straży jest zawsze konieczna. Powstanie tej jednostki to także integracja społeczności tego rejonu - argumentował pomoc radny Andrzej Lis.

Radni jednogłośnie, 20 głosami za, przyznali pomoc rzeczową dla gminy Łyse.
[Katarzyna Zyśk]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB