Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Udana akcja krwiodawcza i smaczne gotowanie z Paolo Cozza

2016-01-23 16:51:32 (ost. akt: 2016-01-26 18:18:45)
Paolo Cozza w towarzystwie prowadzących - Jakuba Rutki i Staszka Orłowskiego

Paolo Cozza w towarzystwie prowadzących - Jakuba Rutki i Staszka Orłowskiego

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Galeria Bursztynowa po raz kolejny zaprosiła swoich klientów na moc atrakcji. Tym razem towarzyszyły one szczytnemu wydarzeniu jakim była akcja krwiodawcza "Bursztynowa krew" zorganizowana przez klub Honorowych Dawców Krwi "Legion" z Legionowa. W wydarzenia włączyła się także restauracja Olimp, w której, jako gość honorowy, gotował Paolo Cozza.

W sobotę 23 stycznia na wszystkich odwiedzających galerię czekały niespodzianki, darmowe poczęstunki oraz konkursy. Szczególnym uznaniem cieszyły się tego dnia osoby, które w specjalnie podstawionym autokarze-ambulansie oddały krew. Okazuje się, że wśród mieszkańców naszego miasta i powiatu nie brakuje takich, którzy chcą dzielić się z innymi tym, co najcenniejsze – własną krwią, a dzięki temu także i życiem. Do godziny 13.30 krew oddało już 65 osób.

- Zorganizowaliśmy tę akcję po to, aby ludzie zobaczyli, że krwiodawstwo nie musi kojarzyć się tylko z kłuciem igłą. To także dobra zabawa dla całej rodziny i przede wszystkim pomaganie drugiemu człowiekowi. Będę wspierać tak szczytną akcję i chcę propagować wśród społeczeństwa ideę oddawania krwi. To pierwsza akcja "Legionu" w Ostrołęce, ale na pewno nie ostatnia. Będziemy je powtarzać cyklicznie - powiedział nam Paweł Stawicki, który kieruje ostrołęckim oddziałem klubu HDK "Legion". Klub ten, choć dopiero z dwuletnim stażem, rozwija się bardzo prężnie i zamierza włączać się we współpracę z różnymi podmiotami po to, aby spopularyzować jak najszerzej ideę oddawania krwi.

- Frekwencja wśród krwiodawców w Ostrołęce jest bardzo wysoka. Zazwyczaj w Polsce na akcjach krwiodawczych chętnych pojawia się ok 20-30. Tam, gdzie jest ich powyżej 50-60 mówimy, że to bardzo udane akcje. Trzeba przyznać, że akcje wyjazdowe są trudne, bo nie wszyscy wiedzą, że właśnie tego dnia i w tym określonym miejscu będzie prowadzona zbiórka krwi. My na różne sposoby staramy się zawsze akcję nagłośnić, dbamy też o naszych krwiodawców i dziękując im za okazane wsparcie, nagradzamy dużą ilością gadżetów, chociaż wiemy, że ci, którzy oddają krew nie robią tego dla prezentów - powiedział Robert Kowalewski, prezes klubu HDK "Legion".

W galerii na klientów czekało też wiele rozmaitych niespodzianek, darmowe badania, konkursy, a nawet koncert. Jedną z niespodzianek był gość honorowy - Paolo Cozza, który wraz z Jakubem Rutką oraz Staszkiem Orłowskim wspaniale prowadzili całą imprezę, gotując na żywo z restauracją Olimp i oczywiście degustując pyszne potrawy oraz zdrowe koktajle. Z darmowych poczęstunków mogli też skorzystać klienci galerii, a także porozmawiać z szefem kuchni czy znanym z telewizji Włochem. [Katarzyna Zyśk]
Zobacz zdjęcia:Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mario #1915343 | 83.6.*.* 24 sty 2016 12:13

    chwali się! popieram wszystkie tego typu akcje, rckik, bahk

    ! - + odpowiedz na ten komentarz