Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

O bezpiecznych feriach w SP nr 5

2016-01-28 08:59:37 (ost. akt: 2016-01-28 09:07:16)

Autor zdjęcia: Katarzyna Zyśk

Podziel się:

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce organizuje dla swoich uczniów spotkania mające na celu podniesienie ich bezpieczeństwa i świadomości na okres trwania ferii zimowych. Spotkanie zorganizowała Agnieszka Kornaga-Bałdyga, pedagog szkolny.

Na spotkanie z dziećmi zaproszono Tomasza Żerańskiego, policjanta ostrołęckiej komendy, który szczegółowo objaśnił dzieciom jakie zagrożenia mogą je spotkać podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegł także przed zachowaniami, które mogą się skończyć źle dla najmłodszych, a także takimi, które niosą zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci.

Podczas spotkania dzieci włączały się w dyskusję, chętnie zadawały policjantowi pytania i chętnie odpowiadały na wszystkie pytania. Mogły tez obejrzeć film, w którym pokazano niebezpieczeństwa, jakie czyhają na nieuważne dzieci np podczas zabawy na śniegu, poruszania się po jezdni bez elementów odblaskowych czy urządzania zabaw w pobliżu jezdni.
Wszystkie przestrogi na pewno przydadzą się dzieciom i zwiększą ich czujność oraz sprawią, że wszystkie całe i zdrowe wrócą po feriach do szkoły.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB