Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Rewelacyjne starty pływaków WOPR-OS Ostrołęka

2016-02-01 21:12:28 (ost. akt: 2016-02-01 21:41:53)

Autor zdjęcia: WOPR-OS Ostrołęka

Podziel się:

Bardzo udanie rozpoczęli sezon 2016 zawodnicy z sekcji sportowej WOPR-OS Ostrołęka, którzy w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski i Anna Mierzejewska wystartowali 30 stycznia w I rundzie Grand Prix Polski w Rudzie Śląskiej. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego zdobyli w sumie 9 medali oraz ustanowili wiele nowych rekordów życiowych.

Rewelacyjny występ odnotował Hubert Nakielski, który od tego roku przeszedł do kategorii junior i startuje z zawodnikami o dwa lata starszymi. Przypomnijmy, że Hubert to najlepszy junior młodszy w Polsce w 2015 roku. Jego debiut w kategorii junior zaowocował 4 medalami (złoty na 100 m kombinowane z nowym rekordem życiowym 1:10,09, srebrny na 200 m z przeszkodami, srebrny na 50 m holowanie manekina, brązowy na 100 m ratowanie manekina w płetwach). Hubert ponadto dwukrotnie zajmował III miejsce w kategorii Open (200 m z przeszkodami, 100 m kombinowane), w której klasyfikowani są najlepsi seniorzy w Polsce. Efektem bardzo udanych występów Huberta zarówno w 2015 roku jak i tych na początku roku 2016 jest jego powołanie do Kadry Polski. Hubert mimo, że jest najmłodszym zawodnikiem w kadrze, ma realne szanse na wystąpienie w Reprezentacji Polski na mistrzostwach świata, które odbędą się we wrześniu w Holandii. W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującą wszystkie starty Hubert uplasował się na III miejscu w kategorii junior oraz na IV miejscu w kategorii Open.

Z dwoma srebrnymi medalami (100 m ratownik oraz 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz nowymi rekordami życiowymi wrócił z zawodów najmłodszy zawodnik WOPR-OS startujący w kategorii młodzik - Kacper Mierzejewski. Kacper miał również duże szanse na trzeci medal (50 m holowanie manekina) jednak na końcówce dystansu manekin wyśliznął mu się z ręki a efektem tego była dyskwalifikacja. Niemniej jednak jego starty należy uznać za bardzo udane i obiecujące. W klasyfikacji generalnej zawodów Kacper uplasował się na III miejscu w kategorii młodzik.

Swój udany debiut w wyższej kategorii wiekowej miał także Mateusz Adamowski. Mateusz to najlepszy zawodnik Grand Prix Polski 2015 w kategorii młodzik. Od tego roku startuje już w kategorii junior młodszy i rywalizuje z zawodnikami o rok starszymi. W swoich startach Mateusz prezentował się następująco : III miejsce i brązowy medal na 100 m kombinowane, V miejsce na 50 m holowanie tracąc do medalu zaledwie 0,45 s, V miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, VIII miejsce na 100 m ratownik. W klasyfikacji generalnej zawodów Mateusz uplasował się na III miejscu w kategorii junior młodszy.

Bardzo dobry występ odnotowała także Ania Mierzejewska, która startowała w kategorii junior młodszy. Ania, która w ostatnim okresie borykała się z kontuzją a później z chorobą i w zawodach wystartowała po krótkim przygotowaniu, to w swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Miejmy nadzieję, że to koniec pecha i Ania będzie mogła rozpocząć solidnie trenować, co powinno przełożyć się na coraz lepsze wyniki. W klasyfikacji generalnej zawodów Ania uplasowała się na VIII miejscu w kategorii junior młodszy.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy i wyników jakie osiągnęli moi zawodnicy na początku sezonu. Jeśli nie przytrafi nam się jakaś pechowa kontuzja to kolejne starty powinny być jeszcze lepsze. Naszym najważniejszym startem w pierwszej połowie sezonu będzie udział w Letnich Mistrzostwach Polski. Start ten będzie szczególnie ważny dla Huberta, ponieważ po tych zawodach zostanie wyłoniony skład Reprezentacji Polski na mistrzostwa świata – mówi trener Dariusz Małkowski, który zrelacjonował dla nas te zawody.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB