Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Mieszkaniec Ostrołęki posiadał broń i amunicję

2016-02-02 19:57:33 (ost. akt: 2016-02-02 21:04:29)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

W wyniku przeszukania pomieszczeń należących do mieszkańca naszego miasta, policjanci zabezpieczyli rewolwer, szkielety pistoletów, lufy pistoletowe, magazynki oraz amunicję. Właściciel posesji trafił do policyjnego aresztu.

W sobotę 30 stycznia po godzinie 19.00 funkcjonariusze otrzymali informację, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu może znajdować się pistolet. Na miejsce skierowano policjantów z grupy operacyjno- procesowej, którzy na miejscu potwierdzili ten fakt i zabezpieczyli rewolwer.

Pomieszczenie gospodarcze należało do 50-letniego ostrołęczanina. W wyniku przeszukania znaleziono i zabezpieczono dodatkowo: kilka szkieletów pistoletów, lufy pistoletowe, magazynki, inne elementy składowe budowy pistoletów, a także amunicję różnego kalibru.

Dalsze czynności i informacje w tej sprawie doprowadziły policję do jednego z mieszkań na terenie Ostrołęki. Tu również podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli trzy magazynki i elementy metalowe prawdopodobnie części broni. W wyniku podjętych czynności 50-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W poniedziałek 1 lutego br. usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Zgodnie z art. 263 §2 kodeksu karnego grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności - poinformował mł. asp. Tomasz Żerański.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB