Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

6-latek odgryzł kawałek palca swojej rówieśniczce

2016-02-05 17:03:54 (ost. akt: 2016-02-09 22:46:47)
Kadr z reportażu/Fakty TVN

Kadr z reportażu/Fakty TVN

Autor zdjęcia: TVN

Podziel się:

Do tragicznego zdarzenia doszło w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach w powiecie ostrołęckim. 6-letni chłopiec odgryzł swojej koleżance kawałek palca. Wszystko działo się w szkolnej stołówce. Ranną dziewczynkę nauczycielki wysłały do domu autobusem. Teraz rodzina żąda odszkodowania.

Do dramatycznego zajścia doszło w piątek 29 stycznia br. Podczas posiłku w szkolnej stołówce, 6-letni chłopiec tak mocno ugryzł swoją rówieśniczkę, że ta straciła część palca. Dziewczynka została wysłana do pielęgniarki, powiadomiono też matkę dziewczynki, aby przyjechała i odebrała dziecko. Gdy matka oznajmiła, że nie jest w stanie w tym czasie odebrać dziewczynki i mogłaby to zrobić jej 20-letnia córka, siostra poszkodowanej, pracownicy szkoły nie zgodzili się. Dziecko z odgryzionym palcem przebywało w szkole jeszcze przez co najmniej trzy godziny.

Ranne dziecko wracało do domu autobusem

Sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media, m.in. ekipa TVN24 oraz Faktów TVN. Z relacji reportera stacji wynika, że dziecko z odgryzionym palcem przebywało w szkole jeszcze trzy godziny. Najdziwniejsze jest to, że ani przedszkolanki, ani dyrekcja szkoły nie zdecydowały się zawieźć dziecka na pogotowie czy wezwać pomocy. Postanowiły za to wysłać ranne dziecko do domu autobusem. Później dziewczynka została zawieziona przez rodzinę do szpitala. Jak informował reporter TVN24, lekarze byli zszokowani stanem palca dziecka. Szkoła oraz gmina, której placówka podlega, na razie nie komentują sprawy. Wiadomo natomiast, że sprawa już trafiła do ostrołęckiego oddziału Kuratorium Oświaty, a niedługo być może trafi do sądu, bowiem rodzina poszkodowanego dziecka żąda, za cierpienie córki oraz trwały uszczerbek na zdrowiu, odszkodowania w wysokości 100 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa, a wszelkie okoliczności zdarzenia są wyjaśniane i badane przez odpowiednie instytucje. Materiał przygotowany przez reporterów stacji TVN zostanie wyemitowany dziś tj. w piątek 5 lutego w wydaniu "Faktów" o godz. 19.00.
[Katarzyna Zyśk]

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. qot #1926468 | 217.99.*.* 6 lut 2016 12:54

  Co za artysta fotograf to zdjęcie robił na którym nic nie widać? Po badaniu okazało się, że 6-letni chłopczyk jest krzyżówką kurpia z wydrą o bardzo ostrych zębach. Odgryza palce. Tak już ma :-D

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ej #1926358 | 89.228.*.* 6 lut 2016 10:58

  To jest bezstresowe wycvhowanie dziecka i to są skutki , że dziecko nie wie co wolno a czego nie wolno babcia

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jasio #1926057 | 88.156.*.* 5 lut 2016 20:48

  WIadomo. Kurpie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz