Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podczas ferii nie zapominają o bezpieczeństwie

2016-02-06 11:27:01 (ost. akt: 2016-02-09 22:41:50)

Autor zdjęcia: KMP Ostrołęka

Podziel się:

We wtorek 2 lutego w ramach kontynuacji działań "Bezpieczne Ferie" odbyło się spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową na temat bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie.

W ramach działań policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wzięli udział w półzimowisku OSM w klubie Lokator. Podczas przeprowadzonych zajęć przypomniano jak należy bezpiecznie spędzać wolny czas, gdzie się bawić, aby dni wolne od zajęć szkolnych upływały w sposób bezpieczny.

Mł. asp. Tomasz Żerański szczegółowo omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci demonstrowały jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, mówiły czego nie wolno robić blisko ulicy i jak należy się ubrać, by być widocznym. Przyswoiły sobie także treści związane z nawykiem zapinania pasów, noszenia elementów odblaskowych oraz przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Wskazano również miejsca, gdzie i w jaki sposób należy zakładać elementy odblaskowe, aby były najbardziej widoczne.

Po teorii przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Tu bezkonkurencyjny okazał się symulator jazdy na motocyklu. Podczas jazdy dzieci w praktyce mogły zaobserwować zagrożenia, jakie mogą pojawić się na drodze bez względu na to, czy poruszamy się na jednośladem, czy też pieszo - powiedział mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej komendy policji.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Katarzyna Zyśk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB