Puchary i medale w Grand Prix Polski w Rudzie Śląskiej

2016-02-09 22:50:46 (ost. akt: 2016-02-09 22:59:08)

Autor zdjęcia: Ostrołęckie WOPR

Podziel się:

Wielkim sukcesem drużyna Ostrołęckiego WOPR rozpoczęła sezon 2016 w Grand Prix Polski. W klasyfikacji medalowej Ostrołęczanie uplasowali się na III miejscu w Polsce, zdobywając aż 9 medali w tym 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Rudy Śląskiej, drugie Szczecin, trzecie Ostrołęckie WOPR, a za nami takie potęgi jak min. Dolnośląskie WOPR, Lubuskie WOPR i inni. Ostrołęcka drużyna wystąpiła w składzie: Julia Bożomańska, Rafał Majkowski, Mateusz Śniadała, Bartek Piasta, Kamil Bojarski i Bartek Białobrzewski.

Puchar dla najlepszej w Polsce młodziczki zdobyła Julia Bożomańska, która zdobyła aż trzy medale złote w konkurencjach: 100m ratowanie w płetwach i 100m ratownik oraz srebrny medal w konkurencji 50m ratowanie manekina.

Puchar dla najlepszego młodzika w Polsce wywalczył Rafał Majkowski, który podobnie jak Julia, zdobył aż trzy medale, dwa złote w konkurencjach 100m ratowanie w płetwach i 100m ratownik oraz srebrny medal w konkurencji 50m ratowanie manekina.

Kamil Bojarski spisał się znakomicie, gdyż jako najmłodszy uczestnik zawodów zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach - 100m ratowanie w płetwach i 100m ratownik. Bartek Piasta zdobył brązowy medal w konkurencji 50m ratowanie manekina, a Mateusz Śniadała zajął miejsce czwarte. Bardzo dobre wyniki uzyskał Bartek Białobrzewski. Zawodnik starował w kategorii junior i w rywalizacji o dwa lata starszymi zawodnikami tym razem był poza podium.