Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Surowe: Potrącony rowerzysta nie żyje

2016-02-11 21:21:04 (ost. akt: 2016-02-11 23:09:37)
Uciekł w las przed patrolem

Uciekł w las przed patrolem

Autor zdjęcia: archiwum

Podziel się:

W środę 10 lutego doszło do potrącenia rowerzysty w miejscowości Surowe w gminie Czarnia. 89-letni mężczyzna kierujący jednośladem, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarł w drodze do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godz. 15.00 w w miejscowości Surowe. To już trzecie zdarzenie śmiertelne na drogach powiatu ostrołęckiego w tym roku. Pierwsze miało miejsce w Tyszkach-Nadborach, drugie w Myszyńcu.

- Kierujący rowerem 89-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem, nie dostosował się do znaków. Ostatecznie doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego mercedesem 34-letniego mieszkańca Grajewa. Rowerzysta został zabrany do szpitala. Niestety w drodze do szpitala w Przasnyszu, mężczyzna zmarł - poinformował podkom. Sylwester Marczak.

Policja apeluje, aby pamiętać, że do najważniejszych zasad na drodze należy zasada ograniczonego zaufania. Stosowanie jej zwiększa nasze bezpieczeństwo. Na drodze bez względu na to, jaką rolę pełnimy, powinniśmy być skupieni. Lekceważenie przepisów i jazda na pamięć w wielu przypadkach może zakończyć się tragicznie. Pamiętać o tym powinniśmy zwłaszcza wtedy, gdy z drogi korzystamy jako piesi lub rowerzyści.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB