Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Bądź Bezpieczna - panie na zajęciach samoobrony

2016-02-23 10:21:33 (ost. akt: 2016-02-23 10:26:06)

Autor zdjęcia: KWP Radom

Podziel się:

Za nami ostatnie zajęcia szkolenia samoobrony „Bądź Bezpieczna”. Panie tym razem uczyły się pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadzili reprezentujący Fundację Strefa Przetrwania Michał Napiórkowski i Bartosz Domian. Ich temat to realne techniki ratownicze.

Dużymi krokami zbliża się finał XI już edycji szkolenia Bądź Bezpieczna. Zarówno obecna edycja, jak i te poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony pań. Organizatorzy co roku wprowadzają do szkoleń nowe elementy, które z jednej strony podnoszą atrakcyjność szkolenia ale przede wszystkim mają na celu podnieść poczucie bezpieczeństwa uczestniczek.

Tym razem bardzo rozbudowane były ostatnie z zajęć szkolenia czyli pierwsza pomoc przedmedyczna. Zajęcia poprowadził nowy partner szkolenia Fundacja Strefa Przetrwania. Co ważne szkolenie było prowadzone przez praktyków osoby, które na co dzień niosą pomoc potrzebującym. Pierwsze część szkolenia miała charakter teoretyczny. St.asp. Michał Napiórkowski dowódca sekcji Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. Zwrócił uwagę na różne sytuacje ekstremalne w których możemy się znaleźć i gdzie niezbędna może być nasze pomoc. Opisał on m.in. zachowania się osób pokrzywdzonych podczas pożarów czy utonięć, jednocześnie wskazując na zagrożenia dla osób niosących pomoc.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej nie mogłyby się obyć bez ćwiczeń. Resuscytacja zaprezentowana została przez Bartosza Domiana na co dzień ratownika medycznego ostrołęckiego pogotowia. Każda z uczestniczek szkolenia miała możliwość przećwiczyć cały cykl niesienia pomocy. Co ważne ćwiczenie dotyczyły także pomocy dla dzieci i niemowląt. Zajęcia zaplanowane zostały na 8 godzin.

Po raz pierwszy w historii kursu samoobrony Bądź Bezpieczna uczestniczki szkolenia z zakresu realnych technik ratowniczych z elementami ratownictwa dzieci i niemowląt otrzymały certyfikaty pierwszego stopnia.

Przed uczestniczkami szkolenia został egzamin. Już w przyszłym tygodniu podczas symulacji panie będą miały możliwość wykorzystania wszystkich umiejętności nabytych podczas szkolenia. Zajęcia te poprowadzą instruktorzy dotychczasowych warsztatów. St.asp. Robert Stypiński, st.asp. Anna Szymańska oraz podkom. Sylwester Marczak.

Źródło: Zespół ds. Komunikacji Społecznej

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB