Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Jakie OC wybrać? Najtańsze!

2016-06-27 09:03:22 (ost. akt: 2016-06-27 09:48:48)

Podziel się:

Każdy kierowca w Polsce co roku staje przed koniecznością wykupienia polisy OC – jazda bez ważnego ubezpieczenia nawet przez jeden dzień grozi poważnymi konsekwencjami. Jakie OC będzie najlepsze? Czy opłaca się płacić więcej za polisę?

Najlepsze OC to tanie OC!

Posiadanie ważnej polisy OC to wymóg wynikający z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Umowa jest standardowo zawierana na 12 miesięcy. Jeśli nie zostanie wypowiedziana, jest automatycznie przedłużana na kolejny rok – wielu kierowców korzysta z tej opcji z uwagi na wygodę. Nie jest to jednak rozsądne rozwiązanie, ponieważ na przestrzeni roku na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych dzieje się sporo – pojawia się mnóstwo nowych propozycji, a ubezpieczyciele organizują rozmaite promocje. Poza tym warto mieć świadomość tego, iż droga polisa OC wcale nie gwarantuje lepszego zakresu ochrony. Jest on wszędzie ten sam, o czym stanowi wspomniana powyżej ustawa. W takiej sytuacji płacenie wyższej składki mija się z celem. Dobre OC to najtańsze OC!

Kalkulator OC dla każdego kierowcy!

W znalezieniu najkorzystniejszej finansowo oferty niezastąpiony okazuje się sprawdzony kalkulator ubezpieczeń OC. Sprawdzony – czyli jaki? Przede wszystkim powinien umożliwiać porównanie jak największej liczby ofert. Bardzo ważne jest również to, aby pytania w nim zawarte były szczegółowe – im jest ich więcej, tym lepiej. Towarzystwa ubezpieczeniowe obliczają wysokość składki wedle własnych zasad i na podstawie podobnych informacji – znaczna część z nich się pokrywa, ale i tu nie brakuje rozbieżności. Skuteczny kalkulator uwzględnia te różnice, co przekłada się na bardziej wiarygodne wyniki. Do tego dochodzi jeszcze jedna istotna uwaga – dane podane w kalkulatorze służą jedynie szacowaniu wysokości składki i są odpowiednio przechowywane i szyfrowane.

Oszczędzaj pieniądze i czas!

Najlepsze i jednocześnie najtańsze ubezpieczenie oc wg ubezpieczamy-auto to takie, które pozwala zaoszczędzić na polisie średnio od 300 zł do 400 zł – tyle przeciętnie zostaje w kieszeniach kierowców, którzy porównują oferty. Zyskują ponadto na czasie – porównanie ofert online zajmuje jedynie kilka minut i jest bardziej skuteczne niż tradycyjne metody. Daje szeroki przekrój ofert, przy czym jest dokładnie wyszczególnione, co wchodzi w skład konkretnych propozycji. Zakres cen jest przedstawiony jasno i przejrzyście, w związku z czym łatwiej jest podjąć decyzję. Zakupu polisy można dokonać od ręki – wystarczy przejść na stronę ubezpieczyciela i dopełnić wymaganych przez niego formalności. Powyższa metoda ma dodatkowe plusy w postaci:

· kilkuprocentowych zniżek za wykupienie ubezpieczenia przez internet,
· rabatów za płatność kartą kredytową,
· upustów za polecenie oferty innym kierowcom.

Przy wyborze polisy OC warto ponadto mieć na względzie inne propozycje wchodzące w skład pakietu, np. darmowe ubezpieczenie miniassistance gwarantujące pomoc na drodze w przypadku awarii auta lub wypadku, ubezpieczenie szyb w rozsądnej cenie itp. Stosowne kalkulacje należy przeprowadzać raz w roku – przed upływem terminu obowiązywania dotychczasowej polisy.