Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Porównanie 700 lokat bankowych dostępnych w Rankomat Finanse

Podziel się:

Oszczędzanie powoli wchodzi Polakom w nawyk. Jak wynika ze statystyk, każdego roku pieniądze regularnie odkłada coraz większe grono naszych rodaków. Warto jednak ulokować je w odpowiednich produktach finansowych, by zaoszczędzone środki pracowały na siebie. Dobrym rozwiązaniem są lokaty.

Lokaty bankowe, w przeciwieństwie do agresywnych instrumentów inwestycyjnych, nie wiążą się właściwie z żadnym ryzykiem. Osoba deponująca zgromadzony kapitał właśnie w taki sposób ma pewność, że nawet w razie niewypłacalności banku otrzyma wpłacone pieniądze. Nie ma więc mowy o jakichkolwiek stratach - bez względu na sytuację gospodarczą. Wybierając najkorzystniejszą ofertę, można sporo zyskać.

Oszczędzanie na lokatach nadal opłacalne?

Lokaty bankowe w portalu finanse.rankomat.pl jasno wskazują, że ich oprocentowanie nie jest wysokie. Wynika to z faktu stale obniżanych stóp procentowych, co przekłada się na wysokość możliwych do wypracowania zysków. Czy to jednak oznacza, że oszczędzanie nie jest opłacalne?

Wszystko zależy od tego, z jakiej oferty banku zdecydujesz się skorzystać. Istnieją bowiem produkty z oprocentowaniem na poziomie zaledwie 2%, jak i lokaty z oprocentowaniem w wysokości 4%. Dlatego tak ważne jest porównywanie ofert, dzięki którym można trafić na atrakcyjną lokatę pozwalającą wypracować optymalnie wysokie zyski.

Najkorzystniejsze lokaty dla nowych klientów

Okazuje się, że na najkorzystniejsze warunki mogą liczyć nowi klienci. W tej innowacyjnej porównywarce lokat łatwo odszukać oferty dedykowane nowym klientom. Banki, chcąc zachęcić do skorzystania z ich oferty, proponują rozwiązania na atrakcyjnych warunkach. Oprocentowanie różni się nawet o 2 pp. w porównaniu z lokatami dedykowanymi dla stałych klientów.