Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Lokata bankowa w prezencie? Dlaczego nie!

2017-01-27 15:14:25 (ost. akt: 2017-01-31 16:14:05)

Podziel się:

Pozwala pomnożyć oszczędności i uczy zarządzania budżetem. Lokata bankowa, gdyż o niej mowa, to produkt bankowy cieszący się bardzo dużą popularnością w Polsce. Nie masz pomysłu na prezent dla najbliższej osoby? Może warto pomyśleć właśnie o lokacie?

Dziś lokatę możesz założyć zarówno w placówce wybranego banku, jak i przez internet. Co ważne, jako osoba zainteresowana musisz wiedzieć, że nie stracisz ulokowanych na lokacie pieniędzy nawet wówczas, gdy bank upadnie. Jak to możliwe? Depozyty są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny i być może właśnie dlatego cieszą się tak dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm.

Co musisz wiedzieć o lokacie, zanim ją założysz?

Aby założyć lokatę, potrzebujesz kwoty w wysokości min. 500 zł. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną propozycję, dobrze, abyś przejrzał oferty różnych banków. Różnią się one nie tylko minimalną wysokością depozytu, lecz także:
• wysokością oprocentowania

Ten parametr jest ważny, bo pokazuje, ile zarobisz. Oprocentowanie zawsze zależy od dwóch czynników, czyli wysokości depozytu i czasu, na który zostanie podpisana umowa. W zależności od produktu, oprocentowanie może być stałe lub zmienne.
• sposobem naliczania odsetek

Im częściej bank będzie naliczał odsetki, tym lepiej, bo wówczas możesz liczyć na wyższy zysk.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zapoznaj się z lokatami w Finanse Rankomat, aby wybrać najlepszą ofertę i tym samym sprawić, że osoba, która otrzyma taki prezent, będzie zadowolona.

Jaką lokatę wybrać?

Każdy bank działający na polskim rynku ma w ofercie co najmniej jedną propozycję lokaty. W porównywarce lokat bankowych na 2017 rok znajdziesz wyłącznie aktualnie propozycje lokat. Wiedząc, na co musisz zwrócić uwagę, aby wybrać taki produkt, łatwiej będzie ci dokonać wyboru.

Pamiętaj, że warunki proponowane przez bank mogą się różnić w zależności od tego, o jakiej lokacie mowa. Na rynku są dostępne m.in. takie lokaty, jak:
• Standardowa. Założysz ją, dysponując nawet niewielką kwotą pieniędzy. Banki oferują zarówno lokaty krótkoterminowe, jak i długoterminowe.
• Z funduszem. W przypadku takiej lokaty tylko część środków jest lokowana na lokacie, zaś reszta trafia do funduszu inwestycyjnego.
• Automatyczna. Tworzona jest z nadwyżek zgromadzonych na koncie. W rozmowie z pracownikiem banku musisz określić saldo, po przekroczeniu którego lokata zostanie założona.

Jeżeli chcesz, aby lokata była prezentem, to powinieneś zainteresować się tradycyjną lokatą bankową, bo takie są elastyczne. Pierwsze zyski z pewnością zmobilizują obdarowanego do dalszej pracy nad posiadanym budżetem i racjonalnym gospodarowaniem pieniędzmi.