Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Czy spłata kredytu przechodzi na kolejne pokolenia?

2017-10-11 12:00:00 (ost. akt: 2017-10-12 06:45:37) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Dzisiejsze czasy mimo wielu możliwości, tak naprawdę są niezwykle trudne dla młodych ludzi. Ceny nieruchomości są kilkukrotnie wyższe niż miało to miejsce 10 lub 20 lat temu. Zatrudnienie obecnie też nie jest pewne ani stabilne, ponieważ chętnych nie brakuje, a pracodawcy stawiają na młode, dynamiczne osoby.

Choć długość życia w ostatnich latach znacznie się wydłużyła, to nikt z nas nie ma gwarancji, że dożyje późnej starości. W sytuacji, gdy posiadamy rodzinę, kredyt na mieszkanie, dwa samochody na utrzymaniu i własną działalność – ważnym jest, aby zabezpieczyć najbliższe nam osoby na wypadek, gdyby miało nas zabraknąć, ponieważ w takich sytuacjach rodzina finansowo może nie podołać, a komfort życia może drastycznie ulec zmianie. Szczególnie gdy dziedziczą po nas głównie długi.

Podstawowa ochrona wsparciem dla bliskich

Ceny nieruchomości są dzisiaj niezwykle wysokie, jednak ceny wynajmu powodują, że nie mamy zbyt wielu możliwości i zakup własnego mieszkania jest koniecznością zamiast dobrowolnym wyborem. Dla rodziny własne mieszkanie jest ważne – to inwestycja w przyszłość, kapitał, który kiedyś odziedziczą nasze dzieci. Jednak nie mamy pewności kiedy, ponieważ mogą odziedziczyć za 40 lat, jak również za 3 lata – przyszłości nie możemy przewidzieć, podobnie jak krachu na świecie.

Otrzymanie w spadku mieszkania ma sens wtedy, gdy jego wartość takiej nieruchomości jest podobna, jak w momencie zakupu. Co wtedy, gdy ceny nieruchomości drastycznie spadną a nasze dzieci w spadku razem z mieszkaniem odziedziczą niespłacony kredyt? Sprzedaż mieszkania niewiele wówczas pomoże.

Wybór najlepszej oferty

Ubezpieczenie na życie bywa zatem niezwykle cennym wsparciem. Zakupienie polisy zagwarantuje naszym najbliższym wypłatę sporego świadczenia na wypadek naszej śmierci, dzięki czemu będą mogli poradzić sobie ze stratą najbliższej osoby, jak i odziedziczeniem zobowiązań finansowych, dzięki czemu nie będą musieli sądownie zrzekać się spadku po zmarłym.

Przed zakupem polisy warto rozważyć jaka suma ubezpieczenia będzie najlepsza. Dla osób, które posiadają zobowiązania sięgające miliona złotych będą potrzebować innych rozwiązań niż ci, którym zostało do spłacenia raptem 100 tys. zł.

Dobrze jest odpowiednio dopasować sumę ubezpieczenia do własnej sytuacji finansowej, jak i również możliwości – to, że w danej chwili zarabiamy dobrze, nie oznacza, że za 5, 10 lat te zarobki będą jednakowo wysokie.

Właściwa polisa na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl powinna mieć wiele pozytywnych opinii, cechować się elastycznością oraz mieć rozsądne rozwiązania, dzięki którym zapewnimy sobie maksymalną ochronę. Warto skorzystać z pomocy rankingu ubezpieczeń, skąd dowiemy się jakie oferty aktualnie cieszą się największym zaufaniem wśród klientów.

Rozszerzenie – dodatkowa pomoc finansowa

Nie tylko nasza śmierć może być tragedią dla naszych najbliższych w sytuacji, gdy posiadamy wysoki kredyt do spłacenia. Może nią być również nasza poważna choroba, wypadek samochodowy, długa rehabilitacja, utrata zdolności do pracy oraz kilka innych sytuacji, które wpłyną na nasze codzienne finanse oraz zarobki.

Dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek raka, innych poważnych chorób, wymagających leczenia, operacji lub rehabilitacji, jak również urazów czy wypadków, które spowodują spadek naszych zarobków oraz zwiększenie innych wydatków związanych z leczeniem.

Warto zapoznać się z możliwościami, jakie przedstawia polisa na życie 4life direct na www.rankingubezpieczennazycie.pl, dzięki której uzyskamy maksymalną ochronę i komfort.

Alternatywne rozwiązania

Dla wielu osób z kredytem korzystnym rozwiązaniem może okazać się polisa inwestycyjna, która oprócz standardowej ochrony zapewni nam inwestowanie naszych gromadzonych środków, ale należy pamiętać, że taka polisa to również ryzyko wynikające z inwestowania giełdowego, a konkretnie w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.

Dlatego równie dobrze jest przemyśleć zabezpieczenie naszych bliskich w inny sposób – zakupienie osobnego ubezpieczenia dla dzieci i współmałżonka. Szczególnie, gdy polisa posiada w swoim zakresie świadczenie na wypadek śmierci bliskiej osoby. Wówczas nasi najbliżsi otrzymają zarówno świadczenie z naszej polisy, jak i z własnej, dzięki czemu ich poziom życia nie spadnie, a przyszłość będzie bezpieczna bez względu na sytuację, w jakiej ich opuścimy.

Dobrze jest zastanowić się nad zakupieniem ubezpieczenia odpowiednio wcześnie. Przyszłości nie uda nam się przewidzieć, a dziedziczenie kredytu nie jest korzystne dla nikogo, szczególnie dla naszych dzieci. Odpowiedzialnie będzie zabezpieczyć ich na każdą ewentualność.