Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Czy AC jest opłacalne?

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ubezpieczeń, w tym autocasco, nie kupuje się jako inwestycji. AC służy zabezpieczeniu mienia, jakim jest samochód, dlatego trudno mówić tu o opłacalności. Znacznie lepiej zadać pytanie: czy warto mieć autocasco? – należy na nie odpowiedzieć jednoznacznie twierdząco. Nie każdy i nie zawsze może jednak wykupić AC. Dla kogo jest to ubezpieczenie i kiedy powinno się po nie sięgnąć, wyjaśniamy w poniższym artykule.

Autocasco – kiedy warto

Zacznijmy od sytuacji, w których po prostu nie ma wyboru i trzeba kupić AC. Nie wynika to z przepisów prawa, bo nie istnieją regulacje nakładające na kierowców obowiązek posiadania autocasco. AC muszą natomiast wykupić osoby leasingujące pojazd lub zaciągające kredyt samochodowy. Zarówno w ramach leasingu firma świadcząca tę usługę, jak i bank udzielający kredytu samochodowego po prostu wymagają od klientów posiadania autocasco, które stanowi zabezpieczenie w razie wszelkiego rodzaju szkód. W końcu do czasu spłacenia samochodu to firma leasingująca lub bank są właścicielami auta.

Nad autocasco nie powinni się nawet zastanawiać właściciele nowych lub kilkuletnich samochodów. Chcąc zabezpieczyć swój niemały skądinąd majątek w postaci pojazdu, koniecznie powinni wykupić tę polisę. Przy zakupie fabrycznie nowego auta z salonu często oferowany jest atrakcyjny pakiet OC AC, który zdecydowanie warto rozważyć. Autocasco warto wykupić jednak nie tylko dla samochodu młodego rocznikiem, ale po prostu dla każdego wartościowego auta wycenianego na więcej niż kilkanaście tys. zł.


Kto nie może kupić autocasco

Choć autocasco jest znakomitym ubezpieczeniem, niestety nie każde auto może zostać nim objęte. Wiele towarzystw wymaga bowiem, żeby samochód ubezpieczany w ramach AC nie był starszy i mniej wartościowy niż określone limity. Ile one wynoszą? Duża część firmy nie ubezpieczy samochodu starszego niż 10 lat i o wartości mniejszej niż 10 tys. zł, choć każde towarzystwo ustala limity we własnym zakresie. Przy odrobinie wysiłku z pewnością uda się znaleźć towarzystwo, które umożliwia ubezpieczenie starszych lub mniej wartościowych samochodów. Pomoże Ci w tym kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Jeśli mimo wszystko masz problem ze znalezienie polisy AC dla swojego samochodu, bo jest zbyt stary lub zbyt nisko wyceniany, pozostaje Ci jeszcze tzw. minicasco. Minicasco to pomniejszona wersja autocasco, która obejmuje ryzyko kradzieży i kilka innych, najbardziej podstawowych sytuacji zagrażających autu. Kosztuje znacznie mniej niż pełne AC, ale w zupełności wystarczy w przypadku samochodów, które się „nie załapały” na autocasco.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB