Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Woził dzieci niesprawnym pojazdem

2018-03-06 15:18:09 (ost. akt: 2018-03-06 15:30:13)

Autor zdjęcia: KWP W RADOMIU

Podziel się:

Niesprawny autobus dowożący dzieci do szkoły został wyeliminowany z ruchu przez ostrołęcką ,,drogówkę”. Policjanci przeprowadzili kontrolę stanu technicznego autobusu na terenie jednej z gmin powiatu ostrołęckiego. Ujawnili szereg usterek technicznych.

Dodatkowo w pojeździe niesprawny był tachograf rejestrujący przebieg jazdy. Nic dziwnego, że autobus nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Ostrołęccy policjanci z wydziału ruchu drogowego kontrolują pojazdy, którymi dzieci dowożone są do szkół. Sprawdzają, m.in. stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie autobusów oraz stan trzeźwości ich kierowców. Tego typu działania odbywają się cyklicznie zarówno na terenie miasta, jak i powiatu.

Ostatnia tego rodzaju kontrola miała miejsce 5 marca około godziny 8:00 rano na terenie gminy Kadzidło. Wykazała ona zły stan techniczny autokaru, którym przewożeni byli uczniowie. Pojazd miał braki w oświetleniu, popękane klosze lamp tylnych. Ponadto w autobusie nie działał tachograf, który powinien rejestrować przebytą drogę pojazdu oraz czas pracy kierowcy. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny i nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy.

Jego dalsza eksploatacja będzie uzależniona od usunięcia w nim usterek i zrobieniu przeglądu technicznego z wynikiem pozytywnym na stacji diagnostycznej.

Kierowca został ukarany mandatem karnym, ponadto za naruszenia dotyczące urządzenia rejestrującego w stosunku do właściciela firmy transportowej zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 2000 złotych.

- Informujemy, że takim kontrolom zostaną poddane wszystkie autobusy dowożące dzieci do szkół zarówno na terenie miasta, jak i powiatu. Jeszcze raz zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, które są dowożone do szkół autokarami, by zgłaszali do jednostki policji, wątpliwości co do stanu technicznego autokarów, czy też np. trzeźwości kierowców. Policjanci pionu ruchu drogowego przyjadą, by skontrolować taki autokar i jego kierowcę, a my będziemy pewniejsi co do bezpieczeństwa naszych dzieci w czasie podróży. Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej - zaleca asp. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Zgłoszenia kontroli autokarów przyjmowane są w wydziale ruchu drogowego pod numerem telefonu 29-760-14-30.

oprac. Iwo

Źródło: asp. Tomasz Żerański, KMP Ostrołęka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB