Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Jechał "na magnesie" – chciał oszukać tachograf

2018-03-15 13:09:57 (ost. akt: 2018-03-15 13:13:27)

Autor zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Podziel się:

Ostrołęccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego mana wraz z naczepą. Okazało się, że mężczyzna fałszował zapisy tachografu. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego ukarali go mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, natomiast wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym na sumę 5000 złotych.

12 marca około godziny 7:30 rano mundurowi z ostrołęckiej drogówki specjalizujący się w transporcie drogowym w Rzekuniu zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy man z naczepą, należący do firmy działającej na terenie sąsiedniego powiatu.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze stwierdzili, że 43-letni mieszkaniec powiatu mińskiego nie rejestrował na karcie kierowcy prawidłowych wskazań. Jak się okazało w trakcie dalszej kontroli, za wadliwy pomiar urządzenia odpowiadał zainstalowany na impulsatorze magnes, który zakłócał urządzenie rejestrujące, tym samym czas pracy kierowcy. Dzięki temu mógł on, nie zatrzymując się na odpoczynek, jechać przez wiele godzin.

Magnes zabezpieczono dla potrzeb dalszego postępowania w tej sprawie. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami na kierowcę nałożono mandat karny kredytowany na kwotę 2000 złotych, natomiast wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym na sumę 5000 złotych.

Policjanci, m.in. z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzili dalsze szczegółowe kontrole w tym zakresie.

Źródło: asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB