Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wyrwał dziecku telefon - został zatrzymany

2018-03-15 13:16:01 (ost. akt: 2018-03-15 13:19:49)

Autor zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Podziel się:

Duże zaangażowanie policjantów dzielnicowych z osiedla centrum pozwoliło na zatrzymanie 16 – latka, który pod koniec lutego bieżącego roku wyrwał z ręki wracającego ze szkoły 9 – latka telefon i uciekł. Nastolatek został zatrzymany 9 marca.

Niebawem będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed Sądem Rodzinnym. Skradziony telefon policjanci przekazali już właścicielowi.

Do zdarzenia doszło 26 lutego bieżącego roku około godziny 16:20. Dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna napadł na 9 – letniego chłopca kiedy ten wracał ze szkoły.

Według relacji osoby zgłaszającej do jej syna podbiegł mężczyzna i wyrwał mu z ręki telefon, po czym uciekł. Roztrzęsionego chłopca zauważyła postronna kobieta, która odprowadziła go do domu.

W sprawę włączyli się, m.in. dzielnicowi z rejonu osiedla Centrum, którzy krok po kroku badali każdy szczegół, aby ustalić tożsamość sprawcy tego zdarzenia.

Ich działania przyniosły oczekiwany efekt w miniony piątek. Wtedy do policjanci ,,zapukali” do drzwi jednego z mieszkań w Ostrołęce, gdzie według ich ustaleń miał przebywać sprawca tej kradzieży.

Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się, a w mieszkaniu oprócz podejrzewanego 16 – latka znaleziony został skradziony telefon.

Nastolatek został przewieziony do ostrołęckiej komendy, gdzie zostały z nim wykonywane dalsze czynności w tej sprawie przez policjantów z zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii. W ich trakcie przyznał się do kradzieży telefonu.

Skradziony telefon po wykonanych czynnościach został zwrócony właścicielowi, a 16 – latek będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem rodzinnym.

Źródło: KMP Ostrołęka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB