Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Zima nie odpuszcza. Śnieżna prognoza na weekend

2018-03-16 13:03:02 (ost. akt: 2018-03-16 13:09:33)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

W środę 21 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna. Pogoda za oknem jednak jeszcze iście zimowa. Nadchodzące prognozy nie napawają optymizmem.

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, przysłało ostrzeżenie dotyczące spodziewanych intensywnych opadów śniegu na terenie województwa mazowieckiego.

Spodziewane są śnieżyce, zawieje i zamiecie. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie prognozuje wystąpienie opadów śniegu (miejscami mokrego) o natężeniu umiarkowanym szczególnie w subregionie południowym Mazowsza. Pokrywa śnieżna ma osiągnąć grubość od 10 cm do 15 cm, lokalnie nawet 20 cm. Spodziewany jest wiatr wiejący z północnego wschodu o średniej prędkości od 25 do 30 km/h, w porywach do 60 km/h. Będzie powodował on zawieje, a okresami również zamiecie śnieżne. Przewiduje się, ze opady śniegu będą trwały do jutra (sobota 17 marca br.), do godziny 6:00.Prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów śniegu oraz zawiei i zamieci śnieżnych IMiGW – PIB oszacował na 90 procent. Źródło UM Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB