Ostrołęka: Aquapark otwarty - prezydent i przewodniczący rady miasta wskoczyli do basenu

2011-05-14 18:44:57 (ost. akt: 2011-05-14 19:13:17)

W sobotę (14 maja) ostrołęczanie świętowali otwarcie aquaparku. Tak jak zapowiadano - było uroczyście i z wielką pompą. Prezydent Janusz Kotowski, w krawacie i kąpielówkach, wspiął się na szczyt gigantycznej zjeżdżali i skoczył prosto do wody.

Ostrołęka: Aquapark otwarty - prezydent i przewodniczący rady miasta wskoczyli do basenu

Autor: Patryk Siepsiak

Na ten dzień władze miasta oraz ostrołęczanie czekali blisko dwa lata. W sobotę (14 maja) warta ponad 24 mln zł została uroczyście otwarta. Od samego rana nowy basen przy ul. Witosa zwiedzały tłumy ostrołęczan. - Jest fantastyczny - przyznał Michał Smoliński, mieszkaniec Ostrołęki. - Na pewno będę tutaj przychodził, najbardziej podobają mi się zjeżdżalnie.

Głosów zachwytu było więcej. Pani Krystyna przyszła do aquaparku razem z rodziną. - Ostrołęka zasługuje na taką atrakcję - przyznaje w rozmowie z nami. - Z miłą chęcią będziemy tutaj zaglądać.

O godz. 15 rozpoczęła się część oficjalna. Wśród gości, którzy zasiedli na trybunach byli m.in.: radni miasta, szefowie miejskich spółek, a także kierownicy wydziałów ratusza. Po przemówieniach i występach artystycznych przyszedł czas na główny punkt sobotniego dnia. Wstęgę uroczyście przecięli m.in. ks. infułat Zygmunt Żukowski, Janusz Kotowski, radny Dariusz Bralski oraz Waldemar Nol.

Pierwszy z atrakcji pływalni skorzystał... prezydent, który w samych kąpielówkach i krawacie, wspiął się na szczyt gigantycznej zjeżdżali i skoczył prosto do wody. Skoku Januszowi Kotowskiemu pogratulował Dariusz Maciak, przewodniczący rady, który chwilę potem również wylądował w basenie.

Całodniową imprezę zwieńczy występ zespołu Volver i Danzela, gwiazdy belgijskich dyskotek. Później obiekt na jeden dzień zostanie zamknięty. Dla wszystkich będzie dostępny od 16 maja. – Zapraszamy siedem dni w tygodniu – zachęca Mariusz Mierzejewski. – Aquapark będzie czynny od 6.30 do 22, choć godziny te mogą jeszcze ulec zmianie.

Trzeba przyznać, że nowy park wodny robi wrażenie. W jego głównej części czekają na nas m.in. trzy baseny - sportowy, treningowy i rekreacyjny. Dla miłośników mocnych wrażeń czeka „rwąca rzeka” oraz dwie gigantyczne zjeżdżalnie - pond 40-metrowa i „odrobinę” mniejsza 32-metrowa. Jest też jakuzzi. – Z myślą o maluchach został wydzielony brodzik – mówi tymczasowy szef aquaparku. – Z basenu mogą również korzystać osoby niepełnosprawne.

Nad wszystkim górują trybuny na ponad 500 miejsc. Ale to jeszcze nie wszystko. Aquapark to także m.in.: kręgielnia z dwoma torami, hydromasaż, solarium i sauna, które mieszczą się w piwnicznej części budynku. Jest też salka do fitnessu - na razie jednak niedostępne dla gości. – Będziemy je udostępniać sukcesywnie – podkreśla Mariusz Mierzejewski. – Uruchomienie kolejnych usług wiąże się m.in. z zatrudnieniem specjalistów czy osób potrzebnych do obsługi urządzeń.

W „Parku Wodnym”, nowym zakładzie budżetowym miasta, który administruje obiektem pracuje obecnie około 20 osób. Cały czas trwa nabór nowych pracowników, docelowo ma ich być 38. Podań jest ponad 300. – Teraz potrzebujemy głównie ratowników wodnych – zdradza pełniący obowiązki dyrektora. – Brakuje nam jeszcze sześć osób.

Wkrótce zostanie też ogłoszony konkurs na dyrektora. Mariusz Mierzejewski nie ukrywa, że zamierza w nim wystartować. – Spróbuję się z takim wyzwaniem – przyznaje w rozmowie z nami.
Niestety, do momentu oddania tego numeru do druku nie znane były także ceny biletów.

Wiadomo tylko, że wejściówki mają być „odrobinę” droższe niż dotychczasowe na stary basen przy ul. Piłsudskiego. – Tutaj zastosujemy rozliczenie godzinowe, na starym basenie płaciliśmy za 35 minut – zaznacza Mariusz Mierzejewski. – Na pewno więcej zapłacimy w weekendy, kiedy m.in. pompy generują największe zużycie energii. Zaoferujemy mieszkańcom różne pakiety m.in.: rodzinne, lojalnościowe.
(psp)

>Więcej w najbliższym wydaniu Kuriera Ostrołęckiego (19 maja)Komentarze 1 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. basia #351905 | 178.36.*.* 16-08-2011 11:49

    aquapark fajny tylko że na 1 h nie opłaca sie zabardzo gdy się jest z 6 letnim dzieckiem. Ale zjeżdzalnie są super i ta duża czerwona ponad 35 sekund sie jedzie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz