Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Jak radzić sobie finansowo w trakcie studiów?

2018-09-25 15:22:40 (ost. akt: 2018-09-26 12:05:46) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Zbliża się rozpoczęcie roku akademickiego. Tysiące studentów w całej Polsce przygotowuje się do zajęć i samodzielnego życia na studiach. Studia to dla wielu najlepszy okres w życiu. Finanse jednak spędzają sen z powiek zarówno rodzicom, jak i samym studentom. Pracownicy Matchbanker przygotowali kilka trików finansowych, które ułatwią ci początek na nowej drodze życia, albo pomogą ci zmienić swoje aktualne nawyki, jeżeli już studiujesz.

Czym dokładnie zajmuje się Matchbanker?

Matchbanker jest to porównywarka pożyczkowa, która profesjonalnie spełnia oczekiwania swoich klientów. Na swojej stronie używany jest prosty język tak, aby warunki i opłaty związane z pożyczką były zrozumiałe dla każdego. Serwis jest całkowicie darmowy i szybki. Sprawdź listę pożyczki od 18 lat na Matchbanker. Samodzielne znalezienie idealnej dla siebie pożyczki może być problematyczne. W dodatku nie mając odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, trudno jest przeprowadzić odpowiednią analizę. Wyniki prezentowane przez Matchbanker są przygotowane przez doświadczonych specjalistów. Na stronie możesz również znaleźć opis każdej oferty pożyczkowej. Przed podjęciem decyzji o pożyczce, zawsze przeanalizuj swoje możliwości finansowe.

Konto bankowe dla studentów?

Na samym początku dobrym pomysłem jest znalezienie konta studenckiego w banku. Studenckie konta bankowe mają niskie koszty prowadzenia rachunku oraz transakcji finansowych. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Ważnym aspektem dla wielu młodych ludzi są dodatkowe usługi łączące się z systemem bankowości internetowej i mobilnej. Na rynku możesz znaleźć wiele rozwiązań w postaci specjalnych aplikacji umożliwiających płatność za pomocą telefonu. Karty płatnicze gwarantujące określone zniżki i rabaty.

Zniżki studenckie

Posiadanie statusu studenta oznacza możliwości korzystania z wielu zniżek. Przede wszystkim, duże ulgi przysługują na podróże. Dla studentów, którzy zdecydują się na podróż pociągiem pospiesznym lub osobowym przewidziano ulgę w wysokości 51% na bilet jednorazowy i 49% na bilet miesięczny. Okazując legitymację studencką można również liczyć na zniżki w teatrach, muzeach, galeriach, na koncertach, a nawet w restauracjach. Nawet jeśli jesteś w miejscu, gdzie nie jesteś przekonany, czy oferuje na przykład tańsze bilety dla studentów, zapytaj o to. Bardzo często zdarza się, że prywatne firmy mają w swojej ofercie tańsze wejściówki za okazaniem legitymacji.

Oszczędzanie w trakcie studiów

Warto budować pewne ważne w oszczędzaniu nawyki. Wystarczy prowadzić studencki budżet domowy i regularnie odkładać chociaż małe kwoty, aby po latach zbudować efektywny nawyk. Dodatkowo, odłożone pieniądze pomogą Ci przetrwać w trudnym czasie, na przykład, kiedy będziesz szukał przez kilka miesięcy nowej pracy po zakończonych studiach. Dużo łatwiej zarządza się finansami, gdy katalogujesz wydatki i jesteś w stanie sprawdzić, na co wydajesz za dużo i gdzie możesz zaoszczędzić.

Jak zarabiać na studiach?

Jedną z opcji dodatkowych dochodów są stypendia. Ucząc się dużo i zdobywając świetne wyniki możesz ubiegać się o stypendium naukowe. Jeśli jednak zdasz sobie sprawę, że będzie naprawdę trudno je uzyskać, możesz pomyśleć o sporcie i zapisać się do Akademickiego Związku Sportowego. Jeżdżąc na zawody akademickie, zdobywając nagrody, możesz ubiegać się o stypendium sportowe, które na wielu uczelniach jest naprawdę wysokie.

Najlepszym pomysłem na sprawienie by finanse na studiach miały się świetnie, będzie podjęcie pracy dodatkowej.

Co może robić student, który część dnia musi spędzi na uczelni?

• Gastronomia,
• Sklepy,
• Roznoszenie ulotek,
• Wykładanie towaru w marketach,
• Telemarketing i call center,
• Pilnowanie dzieci i pomoc domowa,
• Freelancing,
• Korepetycje.