Leasing to zdecydowanie jedno z korzystniejszych rozwiązań, jeżeli chodzi o pozyskanie samochodu dla firmy. Bez względu to, czy prowadzimy małe czy duże przedsiębiorstwo, można zdecydować się na wzięcie leasingu, chociaż oczywiście trzeba spełniać odpowiednie wymogi. Czemu leasing samochodowy to lepsza opcja, niż kredyt? Jak można uzyskać takie finansowanie?

Leasing

Leasing jest umową cywilnoprawną, która zostaje zawarta pomiędzy właścicielem firmy, a leasingodawcą. W tym wypadku możemy wybrać dowolny samochód w zależności od tego, jakie potrzeby ma nasza firma. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład alfa romeo leasing chociaż możliwości jest nieskończenie wiele. Samochód musi być odpowiednio pojemny, powinien być też nowoczesnych, w końcu jest to wizytówka naszej firmy. Na czym polega leasing? Jest to forma finansowania łącząca w sobie cechy dzierżawy i kredytu. W tym wypadku możemy korzystać z samochodu na warunkach ściśle określonych w umowie, W czasie spłacania rat leasingowym pojazd nie jest naszą własnością, aczkolwiek leasingodawca nam go udostępnia na określony czas. Przedmiot leasingu staje się naszą własnością dopiero w momencie, gdy go odkupisz. Takie rozwiązanie bardzo się opłaca, ponieważ zazwyczaj pojazd można wykupić po cenie dużo niższej, niż jego rynkowa wartość. 

Jaki samochód wziąć w leasing?

Obecnie wybór samochodów jest duży, dlatego trzeba dobrze się zastanowić, jaki model będzie najbardziej optymalny. Dobrze sprawdzi się Alfa Romeo w leasingu albo Dacia, samochody tych producentów cieszą się ostatnio bardzo dużą popularnością. Najważniejsze jest to, żeby auto dopasować do potrzeb firmy oraz swoich indywidualnych upodobań, jeśli będziemy wykorzystywać samochód również do celów prywatnych. Alfa Romeo wzięta w leasing naprawdę się opłaca, szczególnie jak od dawna marzyliśmy o wymianie swojego samochodu na nowszy. 

Kto może wziąć samochód w leasing?

O leasing samochodowy może starać się każdy przedsiębiorca bez wyjątku. Nie mniej jednak, nie każdy przedsiębiorca będzie mógł otrzymać leasing od ręki. Jednym z czynników, który decyduje o tym, czy będziemy mogli skorzystać z uproszczonych procedur jest okres prowadzenia działalności gospodarczej. Tak, czy inaczej trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że leasing można otrzymać dużo łatwiej, niż kredyt firmowy. To, dlatego tak dużo przedsiębiorców decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę również z tego, że w przypadku leasingu wymagana jest wpłata wkładu własnego, który zazwyczaj wynosi 10-20% wartości samochodu. 

Kredyt samochodowy

Jeżeli chodzi o kredyt samochodowy jest zobowiązaniem celowym, który jest przeznaczony na zakup pojazdu. W odróżnieniu od leasingu kredytobiorca jest pełnoprawnym właścicielem pojazdu zarówno w trakcie spłacania rat kredytowych, jak i po zakończeniu umowy. Oczywiście banki stosują pewne zabezpieczenia na przykład w postaci przewłaszczenia na zabezpieczenie czy depozytu karty pojazdu.