Można wyróżnić wiele różnych czynników, które powodują zaburzenia zasypiania oraz mają wpływ na czas trwania snu. Ważna jest także jakość snu. Problemy ze snem mogą wynikać ze stresu, z którym mamy do czynienia na przykład w pracy, z niewłaściwą dietą lub ze stosowaniem różnych używek. Wtedy na rozwiązanie tego problemu zaleca się tabletki nasenne .

Jak poradzić sobie z problemami zasypiania?

Mamy kłopoty z zaśnięciem oraz często przebudzamy się w nocy. Jest to dla nas bardzo uciążliwe. Rano wstajemy niewyspani, a musimy zaraz udać się do pracy, gdzie czeka nas kolejny stres. Taki tryb życia oznacza pogorszenie się naszego komfortu życia. Wobec tego powinniśmy udać się do lekarza i opowiedzieć o naszych problemach ze snem. Na ratunek w takiej sytuacji są tabletki na sen. Można je nabyć w aptece bez recepty. Kiedy należy jest stosować? Musimy zdawać sobie sprawę, że po takie tabletki sięgamy tylko w sytuacji, kiedy pojawiły się problemy ze snem. Tabletki te są skuteczne również w sytuacjach, kiedy sen nasz jest często przerywany poprzez budzenie się w nocy. To nie jest komfortowa sytuacja. Musimy sobie z tym poradzić. Tabletki na sen powinny nam pomóc uporać się ze snem.

Czym są tabletki na sen bez recepty?

Przede wszystkim warto wymienić, że zawierają one odpowiednie substancje, na przykład melatoninę oraz ekstrakty ziołowe. Składniki te powodują, że od teraz nie będziemy mieć problemu z zaśnięciem oraz sprawią, że nasz sen będzie długi oraz poprawny. Spokojny sen – na tym nam właśnie zależy. Leki nasenne powodują, że wyciszymy są oraz ich działanie jest odprężające. Są to tabletki z ziół (na przykład melisy), kozłka, lawendy albo szyszek chmielu. Warto wspomnieć również o tym, że tabletki na sen zawierają także witaminy B (B6 lub B12) oraz magnez. Działanie tych związków polega na tym, że nasz układ nerwowy funkcjonuje prawidłowo. Tabletki na sen zdecydowanie ułatwiają zasypianie. Zmniejsza się również częstość wybudzania się w czasy snu w ciągu nocy. O tych wszystkich kwestiach powinniśmy pamiętać. Gdy tylko pojawią się problemy ze snem, natychmiast udajmy się do lekarza, który przepisze odpowiednie tabletki, które pomogą uporać nam się z problemami snu.