Korzyści z inwestycji w Condohotel

Analiza przyszłej podaży projektów condo pokazuje, że w pasie nadmorskim ponownie zaplanowano największą liczbę nowych inwestycji – ponad 8300. Do największych obiektów, które pojawią się nad polskim morzem w najbliższych latach, należą I i II etap inwestycji Shelter Hotel & Apartments w Rogowie, w której powstanie 500 mieszkań. Kilka nowych obiektów pojawi się także w Kołobrzegu i Świnoujściu.

Podobna liczba nowych mieszkań zostanie udostępniona również inwestorom w największych aglomeracjach. Do końca 2022 roku gotowe do odbioru będą Lokum Smart City i Krakowska 37 we Wrocławiu oraz Varsovia Pileckiego w Warszawie. Minimalna podaż będzie nadal obowiązywać na Warmii i Mazurach, gdzie planowany jest aparthotel Vista z ponad 140 pokojami.

Wyraźną przewagę dużych aglomeracji widać we względnej analizie podaży mieszkań w obiektach mieszkaniowych. Przewiduje się, że do końca 2022 r. w ośmiu największych ośrodkach miejskich będzie pracować ponad 10 tys. osób. Mieszkanie do wynajęcia.

Nastąpi również znaczny wzrost podaży z Warmii i Mazur – o blisko 90% rok do roku. Stąd opłacalność inwestycji w grunty mazowieckie. Oczekuje się również, że obszary pasa górskiego wzrosną o prawie 70%, a obszary przybrzeżne o 60%.

Obowiązki obsługi mieszkania przekazujesz firmie zarządzającej

Pokoje w mieszkaniu przypominają raczej małe studia. W przeciwieństwie do typowych pokoi hotelowych zazwyczaj posiadają aneks kuchenny, przyłącza (np. pralka) oraz większą powierzchnię użytkową.

Z punktu widzenia właściciela największą zaletą takiej nieruchomości jest minimalny udział kierownictwa. Nie musisz się martwić, kto przekaże klucze do domu osobie, która będzie przebywać w pokoju. Zarządca odpowiada za utrzymanie budynku oraz bieżącą promocję i marketing. W praktyce kupujący nie musi się nawet pojawiać, chyba że interesuje go wypoczynek. Właściciele domów zazwyczaj mają zagwarantowane prawo do korzystania z ich domu.