W biznesie warto dysponować tym, co najlepsze. Warto inwestować w sprzęt najwyższej klasy po to, aby nie było konieczności ciągłych napraw, czy też wymiany sprzętu. Nikt nie chce, aby w czasie ważnej konferencji lub spotkania, nagle sprzęt przestał działać. Ekrany projekcyjne są nieodłączną częścią sali konferencyjnej. Warto wiedzieć, na jaki model się zdecydować.

Jaki powinien być ekran projekcyjny dla biznesu?

Po pierwsze, niezawodny. Oznacza to, że ekran projekcyjny powinien pochodzić od znanego, cenionego producenta. Warto zatem przejrzeć opinie na temat poszczególnych producentów oraz poszczególnych modeli ekranów do projektorów. To ważne, aby mieć ogólne rozeznanie: spośród których producentów sprzętu warto wybierać swój.

Po drugie, rodzaj materiału projekcyjnego. Jest o jeden z najważniejszych elementów, na który warto zwrócić uwagę podczas kupna ekranów. Dlaczego? Ponieważ powierzchnia projekcyjna jest odpowiedzialna za współczynnik odbicia światła, który nazywany jest inaczej – Gain.

Po trzecie, rodzaj montażu. To, jak i gdzie będzie zamontowany ekran projektowy, w dużej mierze zależy od wielkości i możliwości sali konferencyjnej. Do wyboru są ekrany elektryczne z napinaczami, nazywane również modelami ścienno sufitowymi. Są wśród nich również modele do zabudowy sufitowej. W biznesie można wybierać również spośród ekranów rozwijanych elektrycznie, które mogą być montowane podobnie jak elektryczne z napinaczami. Popularne są także ekrany rozwijane ręcznie oraz ekrany ramowe, które należą do najtańszych. Jeżeli przewidziane są zmiany miejsca, konferencje w różnych częściach miasta, czy kraju, można pokusić się o ekran ramowy składany, który po prostu można przenieść w inne miejsce.

Tutaj oczywiście pojawia się jeszcze jedna kwestia dotycząca tego, czy projektor ma być elektryczny czy ręczny. W większości przypadków, elektryczny projektor jest znacznie wygodniejszy.

Po czwarte, format ekranu projekcyjnego. Wysoka rozdzielczość i wyświetlanie obrazu w proporcjach np. 16:10 to gwarancja wygody. W momencie, w którym trzeba wyświetlić materiał filmowy, format ekranu projekcyjnego będzie się bardzo liczył!

Po piąte, wielkość ekranu projekcyjnego. Oczywiście im większy ekran tym lepiej. Jednak nie jest to reguła, która zawsze odnajduje swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Trzeba wziąć tu pod uwagę wielkość sali. Nie tylko ściany, na której zamontowany będzie ekran, ale również odległość pomiędzy uczestnikami, a wyświetlanymi materiałami. Jeżeli sala nie ma dużych wymiarów, oglądanie obrazów na całej ścianie będzie po prostu mało komfortowe i nieczytelne. Jeżeli jednak sala jest pokaźnych rozmiarów, warto zainwestować w jak największy ekran projekcyjny, aby każdy mógł dostrzec wyświetlane materiały i obrazy.

Sala konferencyjna, czy inna sala służąca do spotkań biznesowych, powinna być wyposażona w sprzęt profesjonalny. Nawet, jeżeli sala nie jest wykorzystywana bardzo często, warto nieco w nią zainwestować. Nie chodzi wyłącznie o niezawodność sprzętu, ale również o renomę i to, w jaki sposób będą spostrzegać Cię inni: pracownicy, klienci, potencjalni klienci, kontrahenci, wspólnicy, etc. To ma znacznie biznesowe!