Wyjeżdżając na Majorkę w celach wypoczynkowych, musimy dostosować się do panującej tam pogody. Klimat Majorki różni się nieco od naszego Europejskiego i warto to mieć na uwadze. Wiele zależy od tego, jaką porę wybierzemy na wypoczynek. Jeśli wiemy, że chcemy ruszyć w podróż gdzieś w połowie sierpnia i na początku września, ponieważ obowiązki zawodowe nie pozwolą nam na wcześniejszy wyjazd, to musimy wiedzieć, jak będzie się rysowała pogoda na Majorce w tamtym czasie. Cóż, jeśli wybierzemy się tam jeszcze w sierpniu, to zdążymy załapać się na legendarne 30-stopniowe upały, ale wraz z końcem sierpnia będzie ich niestety coraz mniej. Wrzesień na Majorce stoi pod znakiem zbliżania się jesieni. Powolnej, ale zawsze jesieni. Jeśli komuś nie przeszkadzają padające co 5 dni deszcze, to z pewnością odnajdzie się w takim klimacie.  Dni nadal są ciepłe, temperatura w dzień może sięgać nawet ponad 20 stopni, ale deszcz może utrudnić zwiedzanie wysp oraz czerpanie przyjemności ze zwiedzania tego malowniczego, śródziemnomorskiego krajobrazu. 

Pogoda na Majorce – wiosna czy zima?

         Jeśli przyjdzie nam ochota na to, by odwiedzić Majorkę w okresie od października do lutego, to możemy oczywiście tak zrobić, ale przy odpowiednim zabezpieczeniu się. Oczywiście, w klimacie zimowym na Majorce można zapomnieć o bezkarnym opalaniu się i spędzaniu wielu godzin na plaży. Wszystko może nam wynagrodzić jedynie nieco cieplejsze powietrze, niż w Europie. Zimowa pogoda na Majorce ma to do siebie, że charakteryzuje się chłodem, ale mrozy właściwie tam nie panują. No, chyba że ktoś zdecyduje się wybrać w okoliczne góry. Klimat okołogórski zawsze sprzyja przymrozkom, także podczas takich wędrówek można poczuć gwałtowne obniżenie temperatury, i tak niepodobne do polskiego klimatu panującego w górach. Także w lutym trwa jeszcze stan przejściowy między delikatną zimą, a pierwszymi symptomami wiosny. Słońce nieśmiało zaczyna wyglądać zza chmur już na początku marca, w kwietniu współgrając jeszcze z intensywnymi opadami deszczu. 

Pogoda na Majorce – dlaczego nie kwiecień?

         Specjaliści do spraw turystyki zdecydowanie odradzają kwiecień jako miesiąc podróżowania na Majorkę. W kwietniu na wyspie jest jeszcze wilgotno i chłodno, bo pierwsze promienie słońca w sezonie nie są w stanie ocieplić całego klimatu. Lepiej poczekać na podróż do połowy maja, wtedy wiosna na Majorce rozkręca się na dobre i zdecydowanie kieruje się w stronę upałów sięgających nawet ponad 30 stopni. Wiosenna pogoda na Majorce polecana jest wszystkim osobom z nadciśnieniem oraz problemami homeopatycznymi. Turyści borykający się z problemami serca znacznie przyjemniej odpoczną na Majorce na przełomie maja i czerwca, aniżeli w lipcu czy sierpniu, gdy temperatura powietrza potrafi tutaj z dnia na dzień okazać się naprawdę uciążliwa nawet dla najbardziej zaprawionych w bojach turystów. Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Wam wybrać najbardziej odpowiedni termin podróży na Majorkę. Tamtejszy klimat niezwykle pozytywnie wpływa na zdrowie.